Wielkość A A A
Kontrast A A

WARSZTATY RODZINNE

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
ODKRYWCY ANIMACJI: „Brzoskwiniowy ogród” i „Z Ziemi” 6+
22-10-2022 12:00
|

Pokaz filmów pt. „Brzoskwiniowy ogród” i „Z Ziemi” połączony z warsztatem z animacji poklatkowej po seansie.

„Brzoskwiniowy ogród”, reż.: YangJia Chen, 8 min. / film animowany przeznaczony dla dzieci 6+

Babcia kupiła piękną brzoskwinię, ale nie planuje jej podarować swojemu wnukowi. Brzoskwinia ma stać się ofiarą dla bogów. To nie przekonuje chłopca, który chętnie zjadłby owoc. Swoimi próbami zdobycia go naraża się nie tylko babci, ale też samym bogom.

„Z Ziemi”, reż. Katalin Egely, 4 min./ film animowany przeznaczony dla dzieci 6+

Świeże owoce, dorodne warzywa - daje nam je ziemia. Dziewczynka zabierze nas do kolorowego świata natury i pokaże, że nie tylko jesteśmy jego częścią, ale możemy też z niego wiele czerpać.

 

Po projekcji warsztat z animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

Zasadźmy papierowy ogród, podlejmy go papierową konewką...i patrzmy, jak rosną w nim papierowe roślinki. A potem zbierzmy plony! Technika animacji ludzkich rąk połączona z wycinanką da naszej animacji wyjątkowy efekt


Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy).

Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy kolejny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. Pokarzemy filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które w tym roku podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (z Kartą Warszawiaka)

Czas trwania: 90 minut

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

Autor:
wróć do listy