
Kalendarz wydarzeń
-
08.07 Tuesday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Neptune Frost”, reż. Anisia Uzeyman, Saul Williams
Seans we współpracy z Festiwalem Filmów Afrykańskich Afrykamera. Film osadzony jest w alternatywnej wersji Rwandy i opowiada historię tytułowego bohatera – Neptune – interseksualnej osoby, która wraz z grupą hakerskich buntowników staje do walki przeciwko systemowi opartemu na wyzysku pracy i technologicznej kolonizacji. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
10.07 Thursday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Rękopis znaleziony w Saragossie” reż. Wojciech Jerzy Has
Epicka, surrealistyczna podróż przez świat fantazji, filozofii i historii. Film opowiada o młodym oficerze hiszpańskim, Alfonsie van Worden, który przemierza góry Sierra Morena w poszukiwaniu chwały i rodzinnych tajemnic. W trakcie swojej wędrówki trafia do świata pełnego niepokojących zdarzeń, tajemniczych postaci, uwodzicielskich kobiet, kabały, duchów i snów, które przenikają się z rzeczywistością. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
15.07 Tuesday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Uśmiechnięta Gruzja”, reż. Luka Beradze
Seans we współpracy z Festiwalem Kina Gruzińskiego „Gamardżoba Kino”. Dokument, który w satyryczny sposób ukazuje skutki populistycznych obietnic wyborczych w Gruzji. Film opowiada historię kampanii wyborczej z 2012 roku, podczas której partia rządząca obiecała najbiedniejszym mieszkańcom kraju darmowe protezy zębowe w zamian za ich głosy. Dentyści zaczęli masowo usuwać zepsute zęby, jednak po przegranych wyborach obietnica nie została spełniona, pozostawiając wielu ludzi bez uzębienia i nadziei. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
17.07 Thursday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Jak być kochaną”, reż. Wojciech Jerzy Has
Poruszająca psychologiczna opowieść o miłości, godności i samotności, ukazana z perspektywy kobiety naznaczonej wojennymi doświadczeniami. Felicja, aktorka teatralna, wspomina dramatyczne wydarzenia z czasów okupacji podczas podróży samolotem do Paryża. Wspomnienia przywołują postać Wiktora – ukochanego i kolegę po fachu, którego ukrywała przed Niemcami, poświęcając swoją karierę i bezpieczeństwo. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
22.07 Tuesday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Redakcja”, reż. Roman Bondarchuk
Seans we współpracy z Festiwalem Filmowym Ukraina! Na dzikich stepach południowej Ukrainy młody badacz przyrody o imieniu Yura szuka zagrożonego gatunku świstaka, ale zamiast tego jest świadkiem zbrodni. Chcąc ujawnić prawdę, Yura zabiera swoje zdjęcia do redakcji lokalnej gazety. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że nikomu tam nie zależy na dochodzeniu sprawiedliwości. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
24.07 Thursday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Lalka”, reż. Wojciech Jerzy Has
Ekranizacja jednej z najwybitniejszych powieści polskiego pozytywizmu – „Lalki” Bolesława Prusa – w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, znana z monumentalnego rozmachu i doskonałego odwzorowania realiów XIX-wiecznej Warszawy. Głównym bohaterem jest Stanisław Wokulski – kupiec, idealista i romantyk, który zakochuje się w arystokratce Izabeli Łęckiej. Jego uczucie, graniczące z obsesją, prowadzi go do walki o awans społeczny i uznanie w kręgach arystokracji, które jednak traktują go z pogardą. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
29.07 Tuesday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Poprzednie życie”, reż. Celine Song
Seans we współpracy z Warszawskim Festiwalem Filmów Koreańskich. Centralnym motywem filmu jest koreańskie przekonanie In-Yun, które zakłada, że ludzie spotykają się, ponieważ ich dusze były ze sobą związane w poprzednich wcieleniach. To subtelna opowieść o miłości, tęsknocie i wyborach, które kształtują nasze życie. Film zachwyca minimalistyczną estetyką, nastrojową muzyką i głębokim przesłaniem, czyniąc go jednym z najważniejszych dzieł współczesnego kina. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
31.07 Thursday
21:00
Halo, kino Tęcza | „Wspólny pokój”, reż. Wojciech Jerzy Has
Kameralny, a zarazem gorzki obraz życia warszawskiej młodzieży inteligenckiej w dwudziestoleciu międzywojennym. Akcja filmu rozgrywa się niemal w całości w ciasnym, zaniedbanym pokoju wynajmowanym przez grupę studentów i początkujących literatów. Przestrzeń ta staje się sceną intelektualnych dyskusji, marzeń o karierze i ucieczce od biedy, ale też miejscem moralnych upadków, cynizmu i samotności. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
05.08 Tuesday
20:30
Halo, kino Tęcza | Zestaw filmów krótkometrażowych
Seans we współpracy z Międzynarodowym Forum Filmów Krótkometrażowych CINEMAFORUM. W ramach zestawu pokażemy filmy: „Kilka prostych słów”, reż. Anna Kazejak, „Opowieści z chłodni”, reż. Grzegorz Jaroszuk, „Heimat”, reż. Emi Buchwald oraz „Przepustka”, reż. Karolina Węglorz-Zima. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
07.08 Thursday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Chłopaki nie płaczą”, reż. Olaf Lubaszenko
Film opowiada historię młodego skrzypka – Kuby Brennera (Maciej Stuhr) i Oskara (Wojciech Klata), którzy przez splot absurdalnych i nieprzewidzianych wydarzeń wpadają w sam środek gangsterskich porachunków. Produkcja zyskała status filmu kultowego dzięki cytatom, które na stałe weszły do języka potocznego, oraz wyrazistym postaciom, które do dziś bawią kolejne pokolenia widzów. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
12.08 Tuesday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Billy i Molly: Historia wydry”, reż. Charlie Hamilton James
Seans we współpracy z Festiwalem Filmów z Północy BE POLAR. Poruszający dokument wyprodukowany przez National Geographic i Silverback Films. Billy, emerytowany filozof, znajduje osłabioną i głodującą wydrę. Wraz z Susan i ich psem pasterskim Jade, postanawiają zaopiekować się Molly, która z czasem staje się częścią ich rodziny. Ta nieoczekiwana relacja przynosi Billy’emu nowy sens życia – Molly pomaga mu odnaleźć spokój i radość w codzienności. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
14.08 Thursday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Kiler”, reż. Juliusz Machulski
Jurek Kiler (Cezary Pazura) to sympatyczny i uczciwy taksówkarz. Pechowo, jego nazwisko brzmi tak samo jak pseudonim seryjnego mordercy, poszukiwanego przez policję za czterdzieści zabójstw na terenie Europy. Dla komisarza Ryby (Jerzy Stuhr) to kwestia honoru i pozycji w policji. Dla Ewy, dociekliwej telewizyjnej reporterki, to szansa na debiut. Kiedy w taksówce Jurka znaleziono broń Kilera, policja była pewna, że złapała wreszcie mordercę. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
19.08 Tuesday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Historia pewnych majtek, czyli skąd się biorą ubrania”, reż. Stéfanne Prijot
Seans we współpracy z Festiwalem Filmowym HER Docs. Dokument, który z pozoru lekkim tytułem zaprasza widza do głębokiej refleksji nad globalnym przemysłem odzieżowym. Śledząc drogę jednej pary majtek – od pól bawełny w Uzbekistanie, przez fabryki Bangladeszu i Indii, aż po sklep w Belgii – film oddaje głos kobietom, które stoją za produkcją ubrań, jakie nosimy na co dzień. To poruszająca opowieść o pracy, godności i nierównościach, ukazująca, jak wybory konsumenckie w jednej części świata wpływają na życie ludzi w innej. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
21.08 Thursday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Nic śmiesznego”, reż. Marek Koterski
Adaś, leżąc w kostnicy, wspomina swoje życie – od dzieciństwa, przez czasy studenckie, aż po nieudane związki i rozczarowania zawodowe. Próbował zostać reżyserem filmowym, ale jego kariera nigdy się nie rozwinęła, a życie uczuciowe i osobiste to pasmo frustracji, niespełnienia i upokorzeń. To jedna z bardziej przejmujących i szczerych odsłon polskiego kina lat 90., która do dziś pozostaje ważnym komentarzem na temat niespełnionych marzeń, samotności i ludzkiej kondycji. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
26.08 Tuesday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Prosta historia”, reż. David Lynch
Seans we współpracy z Warszawskim Międzynarodowym Festiwalem Filmowym. Film oparty jest na prawdziwej historii starszego mężczyzny, Alvina Straighta (Richard Farnsworth), który wyrusza w podróż przez stany Iowa i Wisconsin na… traktorku ogrodowym, by pojednać się z chorym bratem, z którym nie rozmawiał od lat. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
28.08 Thursday
20:30
Halo, kino Tęcza | „Pułkownik Kwiatkowski”, reż. Kazimierz Kutz
Jest rok 1945, dogasają zgliszcza wojny. Na ziemiach, przez które przetoczył się huragan działań wojennych, ludzie próbują żyć od nowa. Tytułowy bohater, lekarz wojskowy, zmaga się z nową rzeczywistością, wykorzystując spryt, poczucie humoru i zmysł obserwatorsko-imitatorski. Wkłada mundur oficerski i wciela się w postać wysokiego urzędnika UB. Rozpoczyna w ten sposób całą serię nieprawdopodobnych wydarzeń. A że jest człowiekiem prawym, wykorzystuje udaną mistyfikację, wyciągając ludzi ze stalinowskich więzień. Pokazy plenerowe z cyklu HALO, KINO TĘCZA odbywają się w tym roku na dziedzińcu obok Teatru Komedia. Wstęp wolny.
-
Bilety
06.09 Saturday
12:00
FILMOWA ROZGRZEWKA. KOSMICZNA MISJA 10+
Zapraszamy dzieci na warsztaty operatorskie KOSMICZNA MISJA. Uczestnicy poznają tajniki pracy z kamerą, dowiedzą się, jak powstają zdjęcia w trudnych warunkach i sami spróbują stworzyć własną kosmiczną opowieść. To praktyczna przygoda filmowa pełna wyzwań, zabawy i kreatywności! Warsztaty poprowadzi Mateusz Hernik – operator filmowy, autor zdjęć do nagradzanego na całym świecie filmu „Moja siostra”.
-
Bilety
13.09 Saturday
12:00
HISTORIE OBRAZKOWE KAZIMIERZA PRÓSZYŃSKIEGO. PLEOGRAF 8+
Zapraszamy na jeden z trzech warsztatów upamiętniających 150 rocznicę urodzin Kazimierza Prószyńskiego – pioniera światowej kinematografii. Przeniesiemy się w czasie, by zobaczyć, jak wyglądała ulica 50, 100 i 150 lat temu. Poznamy dawny świat przez fotografie, historie i własne wyobrażenia. Zbudujemy praksynoskop i camera obscura, stworzymy obrazkowe opowieści i zaprezentujemy je przy użyciu światła i soczewek. Porozmawiamy o dawnych i współczesnych technologiach obrazu, odkrywając, jak zmienił się sposób rejestrowania rzeczywistości przez kolejne pokolenia. Poznamy Kazimierza Prószyńskiego – genialnego, niestety zapomnianego wynalazcę. Warsztaty poprowadzi Jolanta Knap.
-
Bilety
20.09 Saturday
12:00
SZTUKA W KADRZE. POJAWIA SIĘ I ZNIKA 7+
Tematem warsztatów będzie światłoczułość. Sprawdzimy jak powstaje obraz fotograficzny, jaki jest najprostszy aparat oraz jak można utrwalić obraz za pomocą światła słonecznego. Każdy wykona własny aparat z puszki po napoju. Prosimy o zabranie jednej metalowej puszki. Warsztat poprowadzi Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce.
-
Bilety
27.09 Saturday
12:00
ODKRYWCY ANIMACJI. POKLATKOWY ZWIASTUN 8 +
Podczas warsztatów stworzymy animowany film poklatkowy metodą wycinankową, który posłuży jako reklama i zapowiedź rodzinnych warsztatów filmowych Trampolina do kina. Dzieci i rodzice przygotują scenariusz, wykonają elementy animacji i wspólnie ożywią je klatka po klatce. Gotowy film zaprezentuje sobotnie warsztaty, zachęcając do udziału i odkrywania świata kina poprzez twórczą zabawę. Warsztat poprowadzi Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.
-
Bilety
04.10 Saturday
12:00
FILMOWA ROZGRZEWKA. POKAZ MODY 10+
Zapraszamy na filmowe warsztaty, podczas których stworzymy relację z wyjątkowego pokazu mody! Uczestnicy wcielą się w rolę operatorów i reporterów, ucząc się pracy z kamerą, planowania ujęć i rejestrowania wydarzeń na żywo. Będziemy też potrzebować modelek i modeli. Wspólnie nauczymy się jak tworzyć dynamiczne wideo! Warsztaty poprowadzi Mateusz Hernik – operator filmowy, autor zdjęć do nagradzanego na całym świecie filmu „Moja siostra”.
-
Bilety
11.10 Saturday
12:00
CINEMINI. OPOWIEDZ TO OBRAZEM 7+
Trampolina do Kina dołączyła do projektu edukacji filmowej dla najmłodszych Cinemini Europe, w ramach którego zapraszamy na warsztat inspirowany filmem „Mały Cousteau” w reżyserii Jakuba Kouril. Po obejrzeniu filmu stworzymy własny podwodny świat, inspirowany przygodami małego bohatera i postacią Jacques’a Cousteau – słynnego francuskiego podróżnika, badacza głębin morskich, wynalazcy i filmowca, który przez całe życie odkrywał tajemnice oceanów i dzielił się nimi z innymi. Wykorzystując słoiki, kamyczki, muszelki i wycięte z papieru ryby przećwiczymy umiejętność opowiadania historii bez słów. Zapraszamy do wspólnego zanurzenia się w magiczny świat wyobraźni.
-
Bilety
18.10 Saturday
12:00
HISTORIE OBRAZKOWE KAZIMIERZA PRÓSZYŃSKIEGO. NA TROPIE TAUMATROPU 8+
Zaprasza na drugi z trzech warsztatów upamiętniających 150 rocznicę urodzin Kazimierza Prószyńskiego – pioniera światowej kinematografii. Czy nasze oko jest soczewką? Co to jest pamięć oka? Dlaczego Kazimierz Prószyński nazwał swoją kamerę OKO? Na te i inne pytanie odpowiemy podczas warsztatu i stworzymy własny taumatrop – zabawkę wynalezioną w 1826 roku. Poznamy bliżej Kazimierza Prószyńskiego – genialnego, niestety zapomnianego wynalazcę. Warsztat poprowadzi Jolanta Knap.
-
Bilety
25.10 Saturday
12:00
ODKRYWCY ANIMACJI. FESTIWALOWY TRAILER 10 +
Podczas warsztatów stworzymy animowany trailer, dowiemy się czym jest oraz co powinien zawierać. Chcemy Was poprosić o wspólne stworzenie zapowiedź filmowego święta jakim jest Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma voucher uprawniający do bezpłatnego wejścia na jeden wybrany film podczas festiwalu LET’S DOC w 2026 roku. Warsztat poprowadzi Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.
-
Bilety
08.11 Saturday
12:00
FILMOWA ROZGRZEWKA. FILM GROZY 10+
Zapraszamy na warsztat filmowy „Film grozy, czyli kręcimy horror na wesoło”! Uczestnicy poznają tajniki tworzenia filmów grozy, ucząc się jak budować napięcie i efektowne sceny, ale w zabawnej, bezpiecznej atmosferze. Razem stworzymy krótki, humorystyczny horror pełen zabawnych postaci i efektów specjalnych. To świetna okazja, by rozwijać kreatywność, aktorstwo i pracę zespołową przez filmową zabawę! Warsztaty poprowadzi Mateusz Hernik – operator filmowy, autor zdjęć do nagradzanego na całym świecie filmu „Moja siostra”.
-
Bilety
15.11 Saturday
12:00
SZTUKA W KADRZE. JA W FILMIE 7+
Za pomocą eksperymentów z naszymi portretami stworzymy rozmaite charaktery, które mogłyby być bohaterami filmowymi. Szczegóły fotografii będą niewidoczne gołym okiem, a jedynie po podświetleniu. Zastanowimy się jakie cechy mogą mieć bohaterki i bohaterowie filmowi i co pomaga je wyrazić. Warsztat poprowadzi Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce.
-
Bilety
22.11 Saturday
12:00
ODKRYWCY ANIMACJI. FESTIWALOWY TRAILER 10+
Podczas warsztatów stworzymy animowany trailer, dowiemy się czym jest oraz co powinien zawierać. Chcemy Was poprosić o wspólne stworzenie zapowiedź filmowego święta jakim jest Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma voucher uprawniający do bezpłatnego wejścia na jeden wybrany film podczas festiwalu LET’S DOC w 2026 roku. Warsztat poprowadzi Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.
-
Bilety
29.11 Saturday
12:00
HISTORIE OBRAZKOWE KAZIMIERZA PRÓSZYŃSKIEGO. FILOSKOP I INNE –SKOPY 8+
Zaprasza na trzeci warsztat upamiętniający 150 rocznicę urodzin Kazimierza Prószyńskiego – pioniera światowej kinematografii. Jak ożywić obraz? Animacja poklatkowa w wersji z końca XIX wieku. Stworzymy na rysunkach jedną scenę i obejrzymy ją we własnym filoskopie. Poznamy też inne zabawki optyczne, które mają słowo skop w nazwie. Warsztat poprowadzi Jolanta Knap.
-
Bilety
06.12 Saturday
12:00
FILMOWA ROZGRZEWKA. DZIKI ZACHÓD 10+
Zapraszamy na wyjątkowy warsztat filmowy klimacie Dzikiego Zachodu! Razem stworzymy autentyczny western – od scenariusza, przez kostiumy, aż po kręcenie scen akcji. Dzieci poznają tajniki reżyserii, gry aktorskiej i pracy kamery, wcielając się w kowbojów, szeryfów i bandytów. Warsztaty poprowadzi Mateusz Hernik – operator filmowy, autor zdjęć do nagradzanego na całym świecie filmu „Moja siostra”.
-
Bilety
13.12 Saturday
12:00
CINEMINI. FILM BEZ KAMERY 7+
Trampolina do Kina dołączyła do projektu edukacji filmowej dla najmłodszych Cinemini Europe, w ramach którego zapraszamy na warsztat inspirowany filmem „Surprise Boogie” w reżyserii Alberta Pierru. Poznamy technikę „filmu bez kamery”, malując i drapiąc kolorowe kompozycje, które – jak w filmie – oddają rytm muzyki jazzowej. Pracując z woskiem i farbą, stworzymy obrazy inspirowane ruchem i dźwiękiem. Zapraszamy na twórcze spotkanie z abstrakcją, z kolorem i w rytm muzyki, podczas którego doświadczymy filmu poprzez własną ekspresję artystyczną. Warsztat poprowadzi Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce.