Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Nowy Tygodnik Kulturalny w czerwcu również w formie video!
31-05-2021
|

Nowy Tygodnik Kulturalny w czerwcu również w formie video!

Od grudnia 2020 roku powstało już 12 odcinków PODCASTU NOWEGO TYGODNIKA KULTURALNEGO! Jako Centrum Kultury Filmowej chcielibyśmy zaprosić na DWA specjalne odcinki VIDEO, które wyemitujemy już 4 i 18 czerwca na naszym kanale YouTube. Od razu uspokajamy, że obydwa odcinki będą również dostępne w formie podcastu, która tak bardzo przypadła wszystkim do gustu.

Wyprodukowanie dwóch odcinków specjalnych w formie video stało się możliwe, ponieważ w serwisie Patronite.pl Nowy Tygodnik Kulturalny zgromadził blisko 50 tysięcy złotych (!).

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, spotkanie się z Andrzejem Chyrą, Magdaleną Koleśnik i Magnusem von Hornem, nowa książka Doroty Kotas „Cukry” oraz literatura Jerzego Pilcha to tylko kilka z nadchodzących atrakcji kulturalnych, które znajdą się w specjalnych odcinkach NTK.

Chcielibyśmy opowiedzieć również o planach na najbliższą przyszłość.

Obecna kwota wsparcia, deklarowana przez Patronki i Patronów za pośrednictwem serwisu Patronite.pl, pozwoli na wyprodukowanie jednego odcinka PODCASTU NTK miesięcznie. W lipcu i sierpniu NTK wyprodukuje więc po jednym odcinku podcastu, jednocześnie starając się zebrać fundusze na dalsze działanie.

Od września bardzo chcielibyśmy do Was wrócić przynajmniej w dotychczasowej częstotliwości dwóch odcinków w miesiącu, co zależne będzie od powodzenia zbiórki funduszy zarówno na Patronite.pl, jak i wśród potencjalnych sponsorów i instytucji wspierających.

Zaplecze techniczne i studyjne niezmiennie zapewnia Tygodnikowi Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i jego Studio U20 – siedziba przy Alejach Ujazdowskich 20 w Warszawie.

W 2021 r. CKF planuje uruchomienie stołecznej platformy VoD, która prezentować będzie spektakle teatralne, a także najciekawsze wydarzenia onlinowe warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Nasza platforma prezentująca pejzaż cyfrowej kultury będzie idealnym miejscem dla Nowego Tygodnika Kulturalnego - zauważa Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka CKF i dodaje: Dla nas z kolei współpraca z osobowościami tworzącymi Tygodnik idealnie mieści się w najważniejszej misji Centrum, czyli rozpalaniu pasji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Kolektyw Nowego Tygodnika Kulturalnego przez 15 lat telewizyjnych doświadczeń zbudował program-instytucję, skupiający z jednej strony najciekawsze głosy recenzenckie z różnych dziedzin (pop)kultury i sztuki, a z drugiej - grono wiernych fanów. Cały czas Nowy Tygodnik zwraca się do dawnych i nowych widzów z apelem o wsparcie powrotu Tygodnika w wersji internetowej. Poprzez serwis Patronite (https://patronite.pl/NowyTygodnikKulturalny) ekipa Nowego Tygodnika Kulturalnego chce zgromadzić regularne wpłaty na poziomie 56 tys. zł miesięcznie. Dzięki temu nowe odcinki NTK powstawałyby w cotygodniowym rytmie, czyli 4 podcasty i 1 wideo w miesiącu.

wróć do listy