Wielkość A A A
Kontrast A A

O zespole

01

JOANNA ROŻEN-WOJCIECHOWSKA

Dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w "EC1 Łódź - Miasto Kultury" (2017-2018). Dyrektorka programowa Telewizji Kino Polska (2009-2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Wydawczyni licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorka „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Producentka filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”, nagrodzonego w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową.

02

KATARZYNA ŚLESICKA

Zastępczyni Dyrektorki do spraw merytorycznych / Kierowniczka Działu Edukacji Filmowej

Kulturoznawczyni (Ośrodek Studiów Amerykańskich oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne UW), absolwentka Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury (SGH) oraz prestiżowego międzynarodowego programu kształcącego producentów filmowych EAVE. Współautorka programu DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu wspierającego i promującego twórców i producentów filmów dokumentalnych, organizowanego cyklicznie przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego od 2015 roku.  W latach 2005-2015 dyrektorka zarządzająca oraz członkini zarządu Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio Sp. z  o.o., producentka wybranych filmów Studia. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej przyznającej Orły, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

03

Kinga Wiśniewska

Zastępczyni Dyrektorki do spraw organizacyjno-administracyjnych/ Kierowniczka Działu Administracji

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo. Przez wiele lat brała udział przy organizowaniu międzynarodowego eventu: Intel Extreme Masters w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w działach kadr, administracji oraz zamówień publicznych, zarówno w firmach prywatnych jak i instytucjach. Wieloletnia pracowniczka samorządowej instytucji kultury - Muzeum Warszawy.

04

KAROL KWIATKOWSKI

Kierownik Działu Komunikacji

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert do spraw komunikacji marketingowej. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, gdzie odpowiadał za współtworzenie i komunikację programu edukacyjnego realizowanego w kilkudziesięciu kinach w całej Polsce, dystrybucję filmów, organizację przeglądów filmowych i warsztatów dla uczniów oraz nauczycieli. Przez 5 lat pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie odpowiadał za komunikację programów edukacyjnych (m.in. premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, akcja Żonkile, projekt „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”) i kierował sekcją promocji. Współrealizowane przez niego projekty i kampanie reklamowe otrzymały m.in. nagrody Europa Nostra i Effie Award.

05

DAGMARA GOŁDZIŃSKA

Główna specjalistka ds. komunikacji marketingowej / Dział Komunikacji

Animatorka i menadżerka kultury, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii (UMCS). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Domem Spotkań z Historią, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz Fundacją im. Stefana Batorego. W Cyfrowym Repozytorium Filmowym koordynowała pokazy filmów po cyfrowej rekonstrukcji oraz sekcję "Czysta klasyka" prezentowaną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współtworzyła kolekcjonerskie wydania antologii filmowych: Andrzeja Wajdy (2016) oraz Krzysztofa Kieślowskiego (2017). W Telewizji Kino Polska odpowiadała za strategię kanału w mediach społecznościowych.

06

Karolina Szmytko

Główna Specjalistka w Dziale Komunikacji

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Warszawskim (2009). Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała pisząc o filmie i sztuce, m.in. dla Gazety Studenckiej, Dziennika, Polska The Times oraz wydając magazyny branżowe. Od 2010 roku realizuje i promuje projekty kulturalne. Odpowiadała za PR i media relations dla firm i instytucji, m.in.: m.st. Warszawa, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, EMPiK, Nizio Design International, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, DESA Unicum, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacja Ocalenie, Fundacja Szkoła z Klasą, VOGUE Polska, Next Fillm oraz dla wydawnictw: PWN, Smak Słowa, MUZA. Prowadziła biura prasowe, m.in. podczas Reggaeland 2013, Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, Bestsellerów Empiku a także press desk Pawilonu Polskiego na Biennale Arte (2017 i 2019) i Biennale Architettura (2018) w Wenecji. 

07

Izabela Wyciszkiewicz

Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej

Absolwentka Kulturoznawstwa /Filmoznawstwo i wiedza o mediach/ (Uniwersytet Łódzki) oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (Uniwersytet Łódzki). Od lat związana z kulturą filmową. Swoją przygodę z pracą w kulturze zaczęła w Kinie Moskwa w Kielcach. W latach 2011-2013 współpracowała przy organizacji trzech edycji Plenerów Film Spring Open jako asystentka produkcji. Przez 8 lat pracowała w Filmotece Narodowej (obecnie Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny), w Dziale Marketingu i Handlu. Była odpowiedzialna głównie za współpracę z zagranicznymi instytucjami kultury w zakresie upowszechniania polskiej kultury filmowej, a także udzielanie licencji i udostępnianie materiałów filmowych z zasobów FINA do nowych produkcji, wystaw, pokazów etc.

08

DAGMARA MOLGA

Główna specjalistka w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej

Producentka filmowa i dystrybutor, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 2013 roku związana z dystrybucją filmową filmów, odpowiedzialna między innymi za dystrybucję Oskarowej „Idy” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz wieli innych uznanych tytułów. Producentka pełnometrażowego filmu „Maryjki” nagrodzonego na wielu festiwalach, krótkiego metrażu „HEAT” wyświetlanego na Sundance Film Festival. Ponadto Manager ds. Promocji i marketingu. Współzałożycielka i aktywistka organizacji Kobiety Filmu.

09

MONIKA GÓRSKA

Główna Specjalistka ds. edukacji filmowej / Dział Edukacji Filmowej

Absolwentka Fotografii (Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi) oraz Animacji Kultury (Wydział Polonistyki UW). Przez wiele lat związana z fotografią, zaczynała jako redaktorka działu fotografii w portalu internetowym Latarnik.pl., była autorką kolumny o rynku fotografii w Polsce i za granicą w magazynie „Dobre Wnętrze”. Autorka zdjęć, współorganizatorka wielu wystaw, warsztatów i plenerów fotograficznych. Producentka sesji zdjęciowych i filmowych w wydawnictwach Gruner und Jahr i Burda Media. Zapalona bywalczyni i organizatorka artystycznych warsztatów rodzinnych.

10

KAROLINA ŚMIGIEL

koordynatorka programu SKOK W DOK

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

11

Alicja Nowacka

Specjalistka ds. edukacji i kultury filmowej / Dział Edukacji Filmowej

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ). Programowała Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Zajmuje się m.in. prowadzeniem warsztatów i prelekcji filmowych. Wyróżniona w XXVI Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków. 

12

DANUTA SKRZYPEK

Główna Specjalistka ds. księgowości / Dział Finansowo-Księgowy

Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH). Główna księgowa z czterdziestoletnim stażem pracy, między innymi w spółkach prawa handlowego. W Studiu Filmowym KRONIKA Polska Kronika Filmowa przez 29 lat pracowała w charakterze głównej księgowej. Jako biegły rewident od 15 lat bada sprawozdania finansowe oraz przeprowadza audyty z wykorzystania środków finansowych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Działa jako ekspert w programie konsumenckim „Solidna Firma”.

13

Agnieszka Rożek

Księgowa / Dział Finansowo-Księgowy

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w zakresie zarządzania oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku rachunkowość i podatki.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując w działach finansowo-księgowym w sektorze finansów oraz spółkach handlowych.

14

Katarzyna Stachera

Główna Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

15

Martyna Szustorowska

Główna Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

Absolwentka filmoznawstwa i dziennikarstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Wspieraniem projektów z zakresu upowszechniania kultury filmowej zajmuje się od 6 lat. Najpierw w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi współtworzyła wystawy stałe oraz koordynowała wystawy czasowe, serie wydawnicze oraz badania nad wykorzystaniem technologii VR w metodach nauczania i badania o stanie wiedzy i kompetencji audiowizualnych wśród dzieci i młodzieży. Obecnie w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wspiera administracyjnie projekty Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Działu Edukacji. 

16

Anna Kowalska-Bokiewicz

Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

Absolwentka kulturoznawstwa w zakresie wiedzy o kulturze (Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa).Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała jako asystentka kierownika produkcji w TVN przy tworzeniu nowych formatów telewizyjnych (m.in. Pan i Pani House, Bitwa o Dom) oraz uroczystych gali (m.in. Zwykły Bohater, Ludzie Wolności).Miłośniczka czarnej kawy, która dzięki pracy w jednej z warszawskich palarni (jako office manager oraz asystentka szefowej działu sprzedaży) odkryła rynek kawy segmentu specialty.

17

Paweł Arczewski

Specjalista ds. technicznych i administrowania obiektem / Dział Administracji

Fotograf i filmowiec. Pracował jako technik, operator kamery, dźwiękowiec a także jako fotoreporter i fotoedytor. Brał udział w produkcji programów popularnonaukowych, filmów dokumentalnych i etiud studenckich. Opublikował wiele zdjęć w prasie. Miał indywidualne wystawy zdjęć w Polsce i w Norwegii, gdzie mieszkał przez 5 lat. Tam też prowadził swój autorski program w "Radiu Polonia" oraz brał czynny udział w działaniach Polskiego Klubu Fotograficzno-Turystycznego w Norwegii. Współpracuje również ze stowarzyszeniem Filmforum przy organizacji festiwali filmowych - Kameralne Lato, WAMA Film Festival i Cinemaforum.

18

Zbigniew Ukleja

Kierownik Działu VOD

Absolwent Nauk Politycznych - Marketing  Polityczny (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowych Studiów Marketingu i Strategii Marketingowych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Od lat związany z projektami z obszaru marketingu oraz wdrażania strategii komunikacji marketingowej.

19

Julia Bachman

Główna specjalistka ds. publikacji treści / Dział VOD

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii oraz (podyplomowo) filmoznawstwa. Od wielu lat specjalizuje się w cyfrowej działalności kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem VOD. Pracowała m.in. w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym jako specjalistka ds. projektów internetowych, przez 5 lat była także redaktorką strony NINATEKA. Wcześniej związana m.in. z internetowym projektem PUSZKA – Warszawska Sztuka Publiczna prowadzonym przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej.

20

Dominika Lubańska

Główna Specjalistka w Dziale VOD

21

mec. Agnieszka Poteraj

Inspektor Ochrony Danych

01

JOANNA ROŻEN-WOJCIECHOWSKA

Dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w "EC1 Łódź - Miasto Kultury" (2017-2018). Dyrektorka programowa Telewizji Kino Polska (2009-2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Wydawczyni licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorka „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Producentka filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”, nagrodzonego w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową.

02

KATARZYNA ŚLESICKA

Zastępczyni Dyrektorki do spraw merytorycznych / Kierowniczka Działu Edukacji Filmowej

Kulturoznawczyni (Ośrodek Studiów Amerykańskich oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne UW), absolwentka Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury (SGH) oraz prestiżowego międzynarodowego programu kształcącego producentów filmowych EAVE. Współautorka programu DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu wspierającego i promującego twórców i producentów filmów dokumentalnych, organizowanego cyklicznie przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego od 2015 roku.  W latach 2005-2015 dyrektorka zarządzająca oraz członkini zarządu Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio Sp. z  o.o., producentka wybranych filmów Studia. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej przyznającej Orły, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

03

Kinga Wiśniewska

Zastępczyni Dyrektorki do spraw organizacyjno-administracyjnych/ Kierowniczka Działu Administracji

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo. Przez wiele lat brała udział przy organizowaniu międzynarodowego eventu: Intel Extreme Masters w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w działach kadr, administracji oraz zamówień publicznych, zarówno w firmach prywatnych jak i instytucjach. Wieloletnia pracowniczka samorządowej instytucji kultury - Muzeum Warszawy.

04

KAROL KWIATKOWSKI

Kierownik Działu Komunikacji

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert do spraw komunikacji marketingowej. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, gdzie odpowiadał za współtworzenie i komunikację programu edukacyjnego realizowanego w kilkudziesięciu kinach w całej Polsce, dystrybucję filmów, organizację przeglądów filmowych i warsztatów dla uczniów oraz nauczycieli. Przez 5 lat pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie odpowiadał za komunikację programów edukacyjnych (m.in. premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, akcja Żonkile, projekt „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”) i kierował sekcją promocji. Współrealizowane przez niego projekty i kampanie reklamowe otrzymały m.in. nagrody Europa Nostra i Effie Award.

05

DAGMARA GOŁDZIŃSKA

Główna specjalistka ds. komunikacji marketingowej / Dział Komunikacji

Animatorka i menadżerka kultury, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii (UMCS). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Domem Spotkań z Historią, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz Fundacją im. Stefana Batorego. W Cyfrowym Repozytorium Filmowym koordynowała pokazy filmów po cyfrowej rekonstrukcji oraz sekcję "Czysta klasyka" prezentowaną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współtworzyła kolekcjonerskie wydania antologii filmowych: Andrzeja Wajdy (2016) oraz Krzysztofa Kieślowskiego (2017). W Telewizji Kino Polska odpowiadała za strategię kanału w mediach społecznościowych.

06

Karolina Szmytko

Główna Specjalistka w Dziale Komunikacji

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Warszawskim (2009). Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała pisząc o filmie i sztuce, m.in. dla Gazety Studenckiej, Dziennika, Polska The Times oraz wydając magazyny branżowe. Od 2010 roku realizuje i promuje projekty kulturalne. Odpowiadała za PR i media relations dla firm i instytucji, m.in.: m.st. Warszawa, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, EMPiK, Nizio Design International, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, DESA Unicum, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacja Ocalenie, Fundacja Szkoła z Klasą, VOGUE Polska, Next Fillm oraz dla wydawnictw: PWN, Smak Słowa, MUZA. Prowadziła biura prasowe, m.in. podczas Reggaeland 2013, Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, Bestsellerów Empiku a także press desk Pawilonu Polskiego na Biennale Arte (2017 i 2019) i Biennale Architettura (2018) w Wenecji. 

07

Izabela Wyciszkiewicz

Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej

Absolwentka Kulturoznawstwa /Filmoznawstwo i wiedza o mediach/ (Uniwersytet Łódzki) oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (Uniwersytet Łódzki). Od lat związana z kulturą filmową. Swoją przygodę z pracą w kulturze zaczęła w Kinie Moskwa w Kielcach. W latach 2011-2013 współpracowała przy organizacji trzech edycji Plenerów Film Spring Open jako asystentka produkcji. Przez 8 lat pracowała w Filmotece Narodowej (obecnie Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny), w Dziale Marketingu i Handlu. Była odpowiedzialna głównie za współpracę z zagranicznymi instytucjami kultury w zakresie upowszechniania polskiej kultury filmowej, a także udzielanie licencji i udostępnianie materiałów filmowych z zasobów FINA do nowych produkcji, wystaw, pokazów etc.

08

DAGMARA MOLGA

Główna specjalistka w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej

Producentka filmowa i dystrybutor, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 2013 roku związana z dystrybucją filmową filmów, odpowiedzialna między innymi za dystrybucję Oskarowej „Idy” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz wieli innych uznanych tytułów. Producentka pełnometrażowego filmu „Maryjki” nagrodzonego na wielu festiwalach, krótkiego metrażu „HEAT” wyświetlanego na Sundance Film Festival. Ponadto Manager ds. Promocji i marketingu. Współzałożycielka i aktywistka organizacji Kobiety Filmu.

09

MONIKA GÓRSKA

Główna Specjalistka ds. edukacji filmowej / Dział Edukacji Filmowej

Absolwentka Fotografii (Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi) oraz Animacji Kultury (Wydział Polonistyki UW). Przez wiele lat związana z fotografią, zaczynała jako redaktorka działu fotografii w portalu internetowym Latarnik.pl., była autorką kolumny o rynku fotografii w Polsce i za granicą w magazynie „Dobre Wnętrze”. Autorka zdjęć, współorganizatorka wielu wystaw, warsztatów i plenerów fotograficznych. Producentka sesji zdjęciowych i filmowych w wydawnictwach Gruner und Jahr i Burda Media. Zapalona bywalczyni i organizatorka artystycznych warsztatów rodzinnych.

10

KAROLINA ŚMIGIEL

koordynatorka programu SKOK W DOK

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

11

Alicja Nowacka

Specjalistka ds. edukacji i kultury filmowej / Dział Edukacji Filmowej

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ). Programowała Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Zajmuje się m.in. prowadzeniem warsztatów i prelekcji filmowych. Wyróżniona w XXVI Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków. 

12

DANUTA SKRZYPEK

Główna Specjalistka ds. księgowości / Dział Finansowo-Księgowy

Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH). Główna księgowa z czterdziestoletnim stażem pracy, między innymi w spółkach prawa handlowego. W Studiu Filmowym KRONIKA Polska Kronika Filmowa przez 29 lat pracowała w charakterze głównej księgowej. Jako biegły rewident od 15 lat bada sprawozdania finansowe oraz przeprowadza audyty z wykorzystania środków finansowych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Działa jako ekspert w programie konsumenckim „Solidna Firma”.

13

Agnieszka Rożek

Księgowa / Dział Finansowo-Księgowy

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w zakresie zarządzania oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku rachunkowość i podatki.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując w działach finansowo-księgowym w sektorze finansów oraz spółkach handlowych.

14

Katarzyna Stachera

Główna Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

15

Martyna Szustorowska

Główna Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

Absolwentka filmoznawstwa i dziennikarstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Wspieraniem projektów z zakresu upowszechniania kultury filmowej zajmuje się od 6 lat. Najpierw w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi współtworzyła wystawy stałe oraz koordynowała wystawy czasowe, serie wydawnicze oraz badania nad wykorzystaniem technologii VR w metodach nauczania i badania o stanie wiedzy i kompetencji audiowizualnych wśród dzieci i młodzieży. Obecnie w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wspiera administracyjnie projekty Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Działu Edukacji. 

16

Anna Kowalska-Bokiewicz

Specjalistka ds. administracji / Dział Administracji

Absolwentka kulturoznawstwa w zakresie wiedzy o kulturze (Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa).Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała jako asystentka kierownika produkcji w TVN przy tworzeniu nowych formatów telewizyjnych (m.in. Pan i Pani House, Bitwa o Dom) oraz uroczystych gali (m.in. Zwykły Bohater, Ludzie Wolności).Miłośniczka czarnej kawy, która dzięki pracy w jednej z warszawskich palarni (jako office manager oraz asystentka szefowej działu sprzedaży) odkryła rynek kawy segmentu specialty.

17

Paweł Arczewski

Specjalista ds. technicznych i administrowania obiektem / Dział Administracji

Fotograf i filmowiec. Pracował jako technik, operator kamery, dźwiękowiec a także jako fotoreporter i fotoedytor. Brał udział w produkcji programów popularnonaukowych, filmów dokumentalnych i etiud studenckich. Opublikował wiele zdjęć w prasie. Miał indywidualne wystawy zdjęć w Polsce i w Norwegii, gdzie mieszkał przez 5 lat. Tam też prowadził swój autorski program w "Radiu Polonia" oraz brał czynny udział w działaniach Polskiego Klubu Fotograficzno-Turystycznego w Norwegii. Współpracuje również ze stowarzyszeniem Filmforum przy organizacji festiwali filmowych - Kameralne Lato, WAMA Film Festival i Cinemaforum.

18

Zbigniew Ukleja

Kierownik Działu VOD

Absolwent Nauk Politycznych - Marketing  Polityczny (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowych Studiów Marketingu i Strategii Marketingowych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Od lat związany z projektami z obszaru marketingu oraz wdrażania strategii komunikacji marketingowej.

19

Julia Bachman

Główna specjalistka ds. publikacji treści / Dział VOD

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii oraz (podyplomowo) filmoznawstwa. Od wielu lat specjalizuje się w cyfrowej działalności kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem VOD. Pracowała m.in. w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym jako specjalistka ds. projektów internetowych, przez 5 lat była także redaktorką strony NINATEKA. Wcześniej związana m.in. z internetowym projektem PUSZKA – Warszawska Sztuka Publiczna prowadzonym przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej.

20

Dominika Lubańska

Główna Specjalistka w Dziale VOD

21

mec. Agnieszka Poteraj

Inspektor Ochrony Danych