Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
ADAPTACJE LITERATURY WEDŁUG WAJDY. WEBINAR DLA NAUCZYCIELI
17-03-2022 18:00
|

ADAPTACJE LITERATURY WEDŁUG WAJDY. Jak poprowadzić inspirującą lekcję z języka polskiego?

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy z okazji rocznicy urodzin swojego patrona opublikowało na platformie VOD Warszawa cykl scenariuszy lekcji języka polskiego opartych na jego wybranych filmach. Dodatkowo zaprasza nauczycielki i nauczycieli oraz pracowniczki i pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją na webinarium z ich autorką, Anną Równy, która przedstawi pomysły i propozycje wykorzystania wybranych adaptacji na zajęciach z uczennicami i uczniami szkół ponadpodstawowych. 

Webinarium dla nauczycieli pt. „ADAPTACJE LITERATURY WEDŁUG WAJDY. Jak poprowadzić inspirującą lekcję z języka polskiego?” odbędzie się 17 marca 2022 o godz. 18:00 na platformie Zoom. Udział w nim jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w webinarium wydane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. 

Webinar poprowadzi Anna Równy, trenerka i metodyczka edukacji filmowej, nauczycielka-konsultantka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, autorka nowego cyklu scenariuszy lekcji poświęconych adaptacjom literackim w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przedstawi pomysły i propozycje wykorzystania wybranych adaptacji: „Zemsty”, „Tataraku”, „Wesela”, „Ziemi obiecanej”, „Brzeziny”, „Panien z Wilka” i „Nocy listopadowej” podczas pracy dydaktycznej z uczniami szkół ponadpodstawowych.  

Scenariusze lekcji odwołują się do tytułów tekstów literackich wymienionych jako obowiązkowe i uzupełniające w podstawie programowej języka polskiego, po które przed laty sięgnął Andrzej Wajda, realizując słynne adaptacje filmowe i teatralne.  

Przed webinarium zachęcamy również do --> rejestracji na platformie vod.warszawa.pl, gdzie znajdują się scenariusze lekcji i zapoznania się z przygotowanymi materiałami. 

 

Partnerem wydarzenia jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

***

Anna Równy - trenerka edukacji medialnej i filmowej, nauczyciel konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej, doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, członkini Komisji Eksperckiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, w roku 2021 otrzymała certyfikowany tytuł Mistrza Pedagogii nadawany przez Ruch Innowacyjny w Edukacji. Autorka licznych publikacji metodycznych związanych z edukacją filmową. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. 

wróć do listy