Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Środa z ADESTE_Warszawa
26-10-2022 15:30
|

 

Środy z ADESTE_Warszawa odbywają się pod hasłem: Nie ma kultury bez publiczności!

To spotkania dla osób, dla których aktywne i swobodne uczestnictwo w kulturze i kontakt ze sztuką są ważne – pracowniczek i pracowników instytucji, fundacji lub firm, które działają w kulturze lub po prostu zainteresowanych kulturą i sztuką. Uczestniczki i uczestnicy spotkań rozmawiają o tym, jak działać skuteczniej, jak współpracować na rzecz lokalnej społeczności, dzielą się inspiracjami z całego świata i planują wspólne działania.

Sieć ADESTE_Warszawa powstała z inicjatywy osób uczestniczących w warsztatach ADESTE Rozwój Publiczności, realizowanych w Warszawie ramach projektu europejskiego. Dzisiaj skupia ponad 300 osób, które wymieniają się doświadczeniami, dobrymi praktykami, organizują wspólne projekty, wizyty studyjne i przestrzeń do rozmowy.

W każdą ostatnią środę miesiąca zapraszamy do Centrum Kutury Filmowej im.Andrzeja Wajdy (Aleje Ujazdowskie 20, godz.15:30) osoby zainteresowane współpracą na rzecz lokalnej społeczności dla których swobodne uczestnictwo w kulturze jest ważne.

Każde spotkanie zaczyna się od mikroszkolenia lub inspirującej prezentacji.

Harmonogram spotkań:

28 września godz. 15:30 /  Aleje Ujazdowskie 20

W części inspiracyjnej opowiemy o modelu ACED, a zrobimy to w bardzo przewrotny sposób. ACED (Audience Centred Experience Design), to model opracowany przez międzynarodowy zespół podczas trwania projektu europejskiego ADESTE+. Służy do wdrażania ZMIAN w zespołach lub całych organizacjach i ma jeden cel - postawić człowieka w centrum uwagi. I to właśnie ZMIANA będzie naszą środową bohaterką.

Spotkamy się z dwoma wyjątkowymi, odważnymi kobietami, które zaczynały od pracy na etatach w instytucjach kultury, a dzisiaj są w zupełnie innym miejscu – zawodowo i geograficznie:

Kasia Szacińska, kiedyś warszawska menedżerka kultury związana z IAM i Muzeum Warszawy, teraz joginka ze specjalizacją… przeprowadzki. Będzie z nami online z Teneryfy!

Karolina Szymańska, kiedyś m. innymi szefowa marketingu i sprzedaży w domu kultury czyli marketingowa ośmiornica (człowiek od wszystkiego), a teraz blogerka… jedną nogą jeszcze w Warszawie, a drugą już na rajskiej wyspie. Będzie z nami na żywo!

Opowiedzą nam, co dla nich oznacza ZMIANA, jak ją przeszły, czego się obawiały, o co warto zadbać?
Ich doświadczenia wykorzystacie w praktyce, kiedy zainicjujecie swoją zmianę w zespole lub kiedy będziecie uczestniczyć w zmianie, która przyszła z zewnątrz.

Po części inspiracyjnej, tradycyjnie rozmowy, sieciowanie i dzielenie się doświadczeniami.

Więcej o modelu możesz przeczytać tutaj: https://aced.adesteplus.eu/

 

Kolejne spotkania planowane są w następujących terminach:

 

26 października godz. 15:30 /  Aleje Ujazdowskie 20

23 listopada godz. 15:30 /  Aleje Ujazdowskie 20

 

Współgospodarzami spotkania są:

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

GrupaB8 www.grupab8.pl

 

 

 

wróć do listy