Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
POKAZ FILMU I SPOTKANIE Z JURKIEM OWSIAKIEM
06-06-2023 19:00
|

We wtorek 6 czerwca na dziedzińcu kina Tęcza odbyło się spotkanie Laureatów i Laureatek Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego oraz uczestników i uczestniczek Warszawskiej Akademii Młodych Liderów 7.0.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu wzięły udział w dyskusjach i ćwiczeniach warsztatowych dotyczących m.in. obszaru zdrowia psychicznego oraz edukacji.

Uczestników spotkania przywitała Dyrektorka CKF Joanna Rożen-Wojciechowska, Katarzyna Ślesicka szefowa działu edukacji w CKF oraz Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego m.st. Warszawy.

Młodzi ludzie mieli również okazję spotkać się z gościem specjalnym. Jurek Owsiak opowiedział o początkach swojej działalności społecznej, o tym jak powstawał jeden z największych festiwali w Polsce oraz udzielił odpowiedzi na zadane przez uczestników i uczestniczki spotkania pytania.

Wydarzeniu towarzyszył również pokaz krótkiego filmu „Rewolucje przeprowadza się przez telefon”, który powstał na bazie archiwalnych nagrań z lat 80-tych, pochodzących z różnych okresów życia Tadeusza Mazowieckiego – patrona Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy. Za produkcję materiału odpowiadało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy i jest on dostępny bezpłatnie na platformie VOD Warszawa.

Na zakończenie spotkania odbył się otwarty pokaz filmu „Fenomen” w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk, w którym twórca WOŚP w szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł na jej organizację oraz jak wyglądały trudne początki działalności.

wróć do listy