Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Gala 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego na żywo na VOD Warszawa
25-05-2024 20:00
|

Finałowa gala jubileuszowej 15. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego odbędzie się w sobotę 25 maja o godzinie 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformie VOD Warszawa. 


Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego ustanowiła 14 stycznia 2010 roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy. Jest to forma wyróżnienia wartościowych książek reporterskich, podejmujących ważne problemy współczesności. Nominowane reportaże dotyczą różnorodnych problemów społecznych, takich jak cierpienia związane z traumami wojennymi, wykluczenie i dyskryminacja osób niepełnosprawnych, przemoc wojenna jako naruszanie praw człowieka, codzienne doświadczenia związane z chorobą i umieraniem oraz wpływ środowiska na życie ludzi. 


W 2024 roku odbywa się już 15. Jubileuszowa edycja konkursu. Spośród 145 nadesłanych tytułów jury wybrało 5 najlepszych reportaży 2023 roku. Oto one:

  • Bartosz Żurawiecki „Ojczyzna moralnie czysta. Początki HIV w Polsce, Wydawnictwo Czarne

  • Erstin Karabulut „Kroniki ze Stambułu, Wydawnictwo Timof

  • Fernanda Melchor „To nie jest Miami”,  Wydawnictwo ArtRage

  • Marta Abramowicz „Irlandia wstaje z kolan”,  Wydawnictwo Krytyka Polityczna

  • Michał Książek „Atlas dziur i szczelin”, Wydawnictwo Znak Literanova
     

O tym kto zwyciężył w tegorocznym konkursie, przekonamy się w sobotę 25 maja o godzinie 20.00, podczas finałowej gali 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, która będzie transmitowana na platformie VOD Warszawa

wróć do listy