Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
WYDARZENIA WARSAW ANIMATION FILM FESTIVAL W CKF. OD 6 GRUDNIA WYBRANE FILMY NA VOD WARSZAWA
|

W ramach Warsaw Animation Film Festival Studiu U20 w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy odbyły się warsztaty z animacji minimalistycznej i dwie debaty: Muzyka w animacji oraz Animacja i edukacja seksualna. Festiwal odbywał się w formule hybrydowej. Od 6 grudnia wybrane filmy są dostępne online na ► VOD Warszawa.

WAFF NA VOD WARSZAWA ► KUP KARNET

Karnet w ramach ceny upoważnia do obejrzenia wszystkich filmów festiwalu na VOD Warszawa. Filmy zakupione w ramach karnetu można oglądać wyłącznie do dnia 15 grudnia 2024 niezależnie od momentu zakupienia karnetu. Karnet pozwala na jednokrotne obejrzenie każdej pozycji.

DOSTĘPNE FILMY:

1. Cat with The Glasses, reż. Dirk Verschure ► kup od 5 zł
Kot w okularach ma dość okularów.

2. Jak być męczennikiem, reż. Maks Rzontkowski ► kup od 5 zł
Tony jest uosobieniem dobroci, czasem aż do przesady. Od wybierania najmniejszego kawałka ciasta w szkole po pomaganie zagubionym obcym w mieście – jego życzliwość nie zna granic. Dodatkowo, dzieli mieszkanie z olbrzymim Aniołem.

3. Koniunkcja, reż. Marta Magnuska, Polska  ► kup od 5 zł
Studium relacji między dwójką bohaterów dzielącym ze sobą życiową przestrzeń. Kobieta i mężczyzna znajdują się w pokoju, gekon siedzi w terrarium, kilka much krąży wokół lampy.

4. Margarethe 89, reż.  Lucas Malbrun, Francja ► kup od 5 zł
Lipsk, rok 1989. Margarethe, młoda punkówa przeciwna reżimowi w NRD, przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Marzy o tym, by dołączyć do mężczyzny, którego kocha – punkowego muzyka imieniem Heinrich. Chociaż dni reżimu wydają się być policzone, informatorów Stasi jest więcej niż kiedykolwiek.

5. Matta and Matto, reż. Bianca Caderas, Kerstin Zemp ► kup od 5 zł
W dystopijnym świecie, w którym dotyk jest zabroniony, Matta i Matto oferują schronienie samotnym w hotelu Vaip. W zwodniczym labiryncie pokoi pełnych wytworów niesamowitych umysłów realizują się najgłębsze pragnienia i przekroczenia. Ma to jednak swoją cenę.

6. The Family Portrait, reż. Lea Vidaković ► kup od 5 zł
W arystokratycznym domu Andras i jego córka Zsofia cieszą się spokojem słonecznej niedzieli. Niespodziewane przybycie członka rodziny zakłóca spokój w domu...

7. Toto, reż. klaudia Bochniak ► kup od 5 zł
Tygrys Toto ucieka z lokalnego cyrku, powodując zamieszanie w okolicy. Pomimo świadomości jego obecności, prowadzona impulsem mieszkanka pobliskiego miasta decyduje się wyjść z domu.

WYDARZENIA STACJONARNE W CKF

WARSZTATY ANIMACJI MINIMALISTYCZNEJ
18 i 19.11 (pon. i wt.), GODZ. 9:00-15:30
 

Warsztaty poprowadziła Magdalena Pilecka, twórczyni animowanych filmów autorskich, teledysków, wizualizacji oraz mikro-serialu „DINO or something”. Jeśli jesteście ciekawi co możecie stworzyć na warsztatach, jako inspirację obejrzyjcie serię ► „DINO or something”. Magdalena Pilecka wierzy, że jeżeli bardzo się czegoś chce… to można to sobie narysować. Swoją przygodę z animacją zaczęła w pracowni prof. Daniela Szczechury, gdzie zrealizowała film dyplomowy „Chwast”. W 2016 debiutowała w Studio Munka filmem „Piórnikt”. Twórczyni animowanych filmów autorskich, teledysków, wizualizacji oraz mikro-serialu „DINO or something”. Od 2020 prowadzi pracownię animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jej filmy są pełne groteski, absurdu i postaci, które nazywa swoimi zmyślonymi przyjaciółmi. Podobno zawsze ma przy sobie kredki i aparat. https://www.magdapilecka.com/ 

► Wydarzenie na Facebooku 

DEBATA: MUZYKA W ANIMACJI
20.11 (środa), godz. 18:00 


Rozmowa o różnych strategiach łączenia animacji i filmu: muzyki pod gotowy obraz, obrazu pod gotową muzykę oraz procesu symultanicznego. 

PROWADZĄCA:
Marika Koasidis – producentka video oraz eventów multimedialnych, agentka artystów. Prowadzi dwie agencje twórców filmowych: Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę, w której reprezentuje kompozytorów muzyki filmowej oraz The Drama Queens - Film & People Agency, w której reprezentuje twórców filmowych, zajmuje się produkcją video, animacji oraz wystaw i multimedialnych eventów. W świecie mediów, kultury i sztuki obecna od siedemnastu lat. Przez ten czas zdobyła doświadczenie w zakresie rozumienia funkcjonowania branży mediów, siły obrazu i dźwięku. Praca w produkcji telewizyjnej, filmowej i reklamowej pozwoliła jej na poznanie mechanizmów organizacji planów oraz języka filmowego producentów, reżyserów oraz środowisk produkcyjnych. Z kolei  Studia w PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi, na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej a także 11 lat działania w branży muzycznej wzmocniły i ugruntowały jej wiedzę z zakresu rozumienia języka filmowego, także tworzenia synestezji obrazu, dźwięku i muzyki oraz budowania dramaturgii w filmie za pomocą muzyki. W tym ostatnim działaniu pośrednio pomaga producentom i reżyserom filmowym poprzez dobór kompozytorów muzyki w swojej agencji Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę. 

UCZESTNICY: 

Wojtek Chołaściński – realizator dźwięku i sound designer pracującym przy jinglach radiowych, reklamach oraz krótkich formach animacji komputerowych. Jest też kompozytorem muzyki elektronicznej, a przez lata był radiowym DJ. Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracował przy niezliczonych ilościach reklam wiodących marek, współtworzył tysiące jingli radiowych Radia Kolor i Radia Zet, stworzył dźwięk do Rybiej Nocy (jednego odcinka netfliksowego serialu „Miłość, Śmierć i Roboty”) oraz kilkunastu trailerów znanych światowych gier komputerowych – za kilka z nich otrzymał prestiżowe branżowe nagrody. Wraz ze Stanisławem Soyką należał do awangardowej grupy muzycznej Haiku Fristajl. Prywatnie jest miłośnikiem wypraw rowerowych i tworzy kolejowe modele 3D.

Sasha Kanavalau – dyrektor kreatywny i artystyczny w Coloroffon, domu postprodukcyjnym, gdzie zarządza zespołem 40 animatorów, projektantów ruchu, specjalistów od efektów 3D/2D oraz artystów online. Odpowiada za jakość, koncept i styl wizualny projektów. Wcześniej pracował w międzynarodowych agencjach reklamowych (Havas, Y&R, S&S). Od ponad dekady zajmuje się również reżyserią animacji, w tym oryginalnym serialem „Bałagan”, który można zobaczyć na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, a także pierwszymi odcinkami serialu animowanego „Kajko i Kokosz”. Najnowsza produkcja jego zespołu – animacja 3D zatytułowana „Elo złomy” (znana po angielsku jako „Rat Rod Formers”) – zdobyła złoto podczas Los Angeles Film Awards. Jako doświadczony ilustrator projektuje postacie i światy do gier, filmów, seriali oraz projektów komercyjnych, nadzorując dalszą produkcję w formatach 2D i 3D. Dodatkowo pełni rolę jurora w prestiżowym konkursie reklamowym KTR (Klub Twórców Reklamy) w kategorii animacji/ilustracji.

Martyna Koleniec – jest samoukiem, reżyserką animacji poklatkowej. Od 2016 roku zajmuje się eksploracją różnych technik animacji, tworząc od podstaw teledyski, reklamy oraz spoty telewizyjne. Samodzielnie prowadzi proces twórczy na każdym etapie – od pisania scenariuszy, przez tworzenie lalek, aż po animację i montaż. Obecnie reżyseruje swój debiutancki pełnometrażowy film animowany dla dzieci, zatytułowany „Bea i Wyspa Zaklęć”, oraz współreżyseruje projekt „Big Bang Parade”

Łukasz Rusinek – opolski muzyk i twórca animacji. Od 2009 roku, niebywale zdopingowany Yachem za najlepszy debiut za wideoklip do utworu "Telehon" Pablopavo, z uporem godnym lepszej sprawy tworzy teledyski animowane. Współpracował z takimi artystami i zespołami jak Żywiołak, Lao Che, Grubson, czy Decapitated. Po drodze zdobył jeszcze kilka Yachów, Koziołków Matołków i jedną Lamę. Tworzy wizualizacje koncertowe i animowane oprawy spektakli teatralnych. By do reszty nie zdziczeć postanowił dzielić się swoją wiedzą ze studentami i studentkami Uniwersytetu Opolskiego. Wychowuje dwóch synów – Mikołaja i Jana. On sam wychowywany jest przez żonę, Marię.

Wojtek Siejak – motion designer i reżyser filmów animowanych; współautor teledysku do utworu "KOCYK" grupy Łona x Konieczny x Krupa. Kształtowanie rytmiki ruchów i montażu stanowią dla mnie główne wyzwania twórcze oraz środki ekspresji artystycznej. W swojej karierze miałem okazję pracować nad teledyskami samodzielnie i w zespole, dla amatorów oraz uznanych twórców. Również moje autorskie realizacje animowane kreuję w oparciu o siatkę muzycznych podziałów.  

Patryk Zakrocki – członek jury festiwalu. Warszawski muzyk, improwizator i kompozytor aktywny od 1998r. uczeń Bogusława Schaeffera. Specjalizuje się w natychmiastowej kompozycji, i spontanicznej melodyjności. Obecnie gra na głównie na gitarze i altówce, a także wytwarza dźwięk z elektryczności, współtworząc zespoły SzaZa, Polski Piach i Leggerezza. Zajmuje się też dyrygowaniem orkiestrami improwizatorów, muzyką do teatru tańca, niemego kina, filmu i teatru. Autor muzyki do wczesnych filmów M.Pieprzycy: „Fryzjer”,Barbórka”, filmu „Hel” P. Tarasiewicza i K.Priewieziencew, wielu filmów dokumentalnych, trzydziestek i filmów krótkometrażowych a także pokaźnej liczby artystycznych filmów animowanych. Od wielu lat zajmuje się również muzyką na żywo do kina niemego. W duecie SzaZa zrealizował projekty poświęcone Themersonom, Starewiczowi i studenckim filmom Romana Polańskiego, z którymi podróżował po Japoni, USA, Urugwaju, Islandii, Chinach i calej Europie.

DEBATA: ANIMACJA I EDUKACJA SEKSUALNA
22.11 (PIĄTEK), GODZ. 18:00 


Rozmowa o filmie animowanym i jej potencjale edukacyjnym. Edukatorzy seksualni w Polsce i na świecie, zdaniem organizatorów Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych, mogą sięgnąć po przykłady aniomowanych filmów erotycznych i wykorzystać je w swojej praktyce. Animacja jest atrakcyjnym środkiem wyrazu skierowanym zarówno do najmłodszego, dorastajacego, jak również dojrzałego widza. Moje przekazywać ważne treści społeczne. Nadaje się doskonale na zajęcia z edukacji seksualnej/wychowania do życia w rodzinie. 

PROWADZĄCA:
Marika Koasidis – producentka video oraz eventów multimedialnych, agentka artystów. Prowadzi dwie agencje twórców filmowych: Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę, w której reprezentuje kompozytorów muzyki filmowej oraz The Drama Queens – Film & People Agency, w której reprezentuje twórców filmowych, zajmuje się produkcją video, animacji oraz wystaw i multimedialnych eventów. W świecie mediów, kultury i sztuki obecna od siedemnastu lat. Przez ten czas zdobyła doświadczenie w zakresie rozumienia funkcjonowania branży mediów, siły obrazu i dźwięku. Praca w produkcji telewizyjnej, filmowej i reklamowej pozwoliła jej na poznanie mechanizmów organizacji planów oraz języka filmowego producentów, reżyserów oraz środowisk produkcyjnych. Z kolei  Studia w PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi, na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej a także 11 lat działania w branży muzycznej wzmocniły i ugruntowały jej wiedzę z zakresu rozumienia języka filmowego, także tworzenia synestezji obrazu, dźwięku i muzyki oraz budowania dramaturgii w filmie za pomocą muzyki. W tym ostatnim działaniu pośrednio pomaga producentom i reżyserom filmowym poprzez dobór kompozytorów muzyki w swojej agencji Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę. 

GOŚCIE/PARTNERZY:
► Cześć ciało

Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak

Iza Plucińska – reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (kierunek: wzornictwo) oraz animacji filmowej na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie uzyskała również tytuł doktora w zakresie filmu animowanego.

Aleksandra Watras – psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia, łącząca wieloletnie doświadczenie kliniczne z umiejętnościami w zakresie zarządzania i rozwoju biznesu. Pracowała z osobami dorosłymi w oddziałach psychiatrycznych zamkniętych i dziennych Szpitala im. Dr J. Babińskiego w Łodzi oraz w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Obecnie związana z Kliniką Psychoterapii „Z głowy” w Łodzi i kliniką Mental Path w Warszawie. Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach naukowych, stale pogłębiając swoją wiedzę i poddając swoją pracę superwizji. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń lękowych, obsesyjno-kompulsyjnych, odżywiania, zaburzeń nastroju oraz osobowości, a także w pomocy osobom z trudnościami w obszarze seksualności i relacji. W pracy integruje podejście poznawczo-behawioralne z rozumieniem indywidualnych potrzeb pacjentów, oferując wsparcie osobom mierzącym się z problemami w związkach, nietypowymi potrzebami seksualnymi czy trudnościami w nawiązywaniu relacji. Równocześnie, od czasów studenckich, działa w branży animacyjno-postprodukcyjnej. Od wielu lat, jako Head of New Business w firmie Juice, odpowiada za jej rozwój globalny, ze szczególnym naciskiem na rynki USA, Azji i Bliskiego Wschodu. Zarządza zespołem międzynarodowych reprezentantów, tworzy strategie biznesowe i marketingowe, a także reprezentuje firmę na festiwalach i przetargach. Łączy wiedzę psychologiczną z doświadczeniem biznesowym, co pozwala jej skutecznie budować relacje z klientami i kreować innowacyjne strategie rozwoju.

WARSAW ANIMATION FILM FESTIVAL

Warsaw Animation Film Festival to święto filmu animowanego, które odbywa się w Warszawie od 18 do 24 listopada pod hasłem INTIMACY ON SCREEN. W programie znajdą się m.in. pokazy filmów w czterech konkursach: profesjonalny krótkometrażowy film animowany, młody krótkometrażowy film animowany, polski krótkometrażowy film animowany oraz erotyczny krótkometrażowy film animowany.  Ponadto odbędą się projekcje specjalne, w tym panorama filmu animowanego z ostatniej dekady oraz wydarzenia towarzyszące. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jest partnerem wydarzenia. 

Od 6 grudnia 2024 Warsaw Animation Film Festiwal ma również swoją odsłonę online na ► VOD Warszawa

► Szczegółowe informacje 

wróć do listy