Wielkość A A A
Kontrast A A

SKOK W DOK

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
UCZESTNICY 4. EDYCJI PROGRAMU SKOK W DOK
|

Poznajcie uczestników 4. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych

Stefan Łazarski

Reżyser i scenarzysta, absolwent PWSFTViT, niedoszły socjolog i filolog hiszpański. Przygodę z filmem zaczął w szkole średniej od kręcenia i montowania filmów skejtowych. Zrealizował kilkanaście filmów krótko i średniometrażowych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Prywatnie ojciec 5cio latki i początkujący pilot paralotni.

 

 

Eleanora Iadkouskaya

Operatorka filmowa zaangażowana w projekty oparte na kontakcie z dziećmi, naturą i światem wewnętrznym człowieka.  Ukończyła Animacje na ASP w Łodzi (2017-2022), obecnie studiuje operatorkę w DFFB w Berlinie. Spełniła się jako scenografka w wielu projektach, współ-reżyserowała i grała w etiudach i filmach fabularnych. W trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaangażowała się w produkcję filmów dokumentalnych dla telewizji CBS, NBC.

Jan Jurczak

Operator filmowy, aktywista wizualny. Od 2017 roku odwiedza, dokumentuje i wspiera społeczności dotknięte rosyjską agresją. Jest zaangażowany w projekty oparte na budowaniu relacji, zaufaniu i pracy z traumą, zarówno na polu fabularnym, jak i dokumentalnym. Jurczak jest studentem Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Berlinie (2022-), ukończył kursy w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie  (2019-) oraz w Katedrze Socjologii UP w Krakowie (2017– 2018).

 

Monika Czajkowska

Reżyserka teatralna i filmowa otwarta na sztuki wizualne, doktorantka na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi, wykładowczyni akademicka. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, Wydziału „Artes Liberales” na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Teatru Iwana Wyrypajewa. Zdobywczyni Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię spektaklu „Podejdź bliżej” oraz III Nagrody Publiczności w konkursie MONOTEATR #wdomu za monodram filmowy „Ofelia. Działanie (nie)będzie potępione”. Laureatka stypendium MKiDN – Kultura w sieci, dzięki któremu stworzyła projekt „Części ciała. Doświadczenie obecności”.  Zwyciężczyni 34. Konkursu na Sztukę Teatralną Dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, w ramach którego stworzyła sztukę „Wychowanie Fizyczne”.

 

Anna Wolszczak

Reżyserka teatralna, instruktorka teatralna, teatrolożka. Współpracuje z wieloma polskimi teatrami, m.in. Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy, Teatrem Miniatura w Gdańsku, Teatrem Maska w Rzeszowie. W jej twórczości fascynuje ją nadawanie przedmiotom życia oraz badanie relacji między człowiekiem a obiektem.  Interesuje się psychologią dzieci i młodzieży, dlatego często w swoich spektaklach porusza tematykę dorastania i cykliczności. W spektaklach stara się kreować czułą i bezpieczną przestrzeń, którą widz może się otulić, jeśli tylko chce. Jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu oraz stypendystką Programu Erasmus w Rose Bruford College w Londynie. Otrzymała m.in. stypendium ministra za znaczące osiągnięcia artystyczne oraz stypendium European Theatre Convention dla młodej reżyserii. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne, m.in. w Rose Bruford College w Londynie, w Teatrze Al-Harah, Bejt Jala w Palestynie oraz w Szkole Aktorskiej dla Dorosłych w Warszawie (w toku).

 

Piotr Pluta

Reżyser filmowy, castingowy. Autor scenariuszy filmowych i adaptacji teatralnych. Ukończył studium scenariuszowe w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej (film dyplomowy pt."Taki szczęśliwy dzień" obecnie jest w postprodukcji). Współpracował z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży oraz Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy. Prowadzi zajęcia „praca przed kamerą” w Weekendowej Szkole Aktorskiej dla Dorosłych w Warszawie. Inspiruje się powieściami graficznymi. Tworząc, poszukuje absurdu i tajemnicy.

 

Karolina Wajman

Kulturoznawczyni, koordynatorka projektów artystycznych i konsultantka scenariuszy filmowych. Specjalistka ds. komunikacji współpracująca głównie teatrami i galeriami sztuki. Absolwentka Atelier Scenariuszowego w roli konsultantki scenariuszowej (2023) oraz Szkoły Dramaturgów Społecznych (2021). Aktualnie pracuje przy developmencie dokumentu Mrowisko Katarzyny Kultys oraz współpracuje jako konsultantka scenariuszowa przy fabułach i serialach HAKA Films.
Publikuje między innymi w Dwutygodniku i Magazynie Szum.

Weronika Perłowska

Absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się fotografią, pisaniem, sztuką ze społecznościami i działaniami kolektywnymi. Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. W sztuce najbardziej interesują ją autofikcje, zabawa i bycie razem.

Martyna Nitkowska

Absolwentka PWSFTviT na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej, Programu Mentorskiego Sputnik Photos oraz studentka Fotografii na Uczelni Artystycznej w Poznaniu. Obecnie pracuje nad scenariuszem krótkiego metrażu fabularnego. W swojej praktyce lubi rekonstruować znaczenia obrazów i tekstów, nadając im zupełnie nową formę. W kwietniu ukończyła rezydencję artystyczną w galerii ISSP w Rydze gdzie realizowała projekt o mistyfikacjach bursztynu.

 

Katarzyna Piórek

Od kilkunastu lat mieszka w Sztokholmie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia ze specjalnością film animowany. Studiowała również animację, i postprodukcję w Stockholm Konstnärliga Högskola. Artystka działająca w przestrzeni sztuk wizualnych, współpracująca z legendarną galerią Studio 44 w Kapsylen w Sztokholmie. Absolwentka DOK PRO w Wajda School.

 

Paulina Sobczak

Reżyserka i montażystka filmów dokumentalnych i edukacyjnych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku film dokumentalny w Stanach Zjednoczonych. W telewizji publicznej Arkansas PBS pełniła funkcję producentki programów edukacyjnych dla dzieci oraz projektów o charakterze społecznym. W 2023 roku, Paulina została nominowana do nagrody Mid-America EMMY za krótkometrażowy film dokumentalny "Arkansas Sports Hall of Fame". Jej pasje i zainteresowania koncentrują się głównie wokół tematów społecznych, naukowych oraz ochrony środowiska.

wróć do listy