Wielkość A A A
Kontrast A A

Współpracują z nami

01

ana brzezińska

Reżyserka i producentka filmów dokumentalnych oraz doświadczeń XR. Współpracuje jako ekspertka z funduszami i instytucjami publicznymi w Polsce i zagranicą (unijny program MEDIA, PISF). Ana jest wykładowczynią uniwersytetu SWPS i szkoły filmowej w Łodzi. Od 2020 roku współpracuje jako kuratorka i producentka z międzynarodową siecią XR Kaleidoscope. Jej projekty były prezentowane m.in. na Hot Docs Forum w Toronto, Venice Production Bridge i Cross Video Days w Paryżu. Jej polsko-belgijski debiut krótkometrażowy “I Want (No) Reality” zakupiły Canal+ i TVP. W latach 2012-18 pracowała jako producentka i realizatorka dla grupy TVN Discovery. Wcześniej przez wiele lat była zaangażowana w produkcję wydarzeń teatralnych. Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Studiowała też w kolegium MISH i Akademii “Artes Liberales”. Jest absolwentką międzynarodowych programów Documentary Campus Masterschool i EURODOC. Ma za sobą również szkolenia z dziennikarstwa newsowego oraz prowadzenia organizacji pozarządowej.

02

kinga gałuszka

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i Polskiej Szkoły Reportażu, uczyła się także w Szkole Mistrzów Pióra w Collegium Civitas. Pracę zawodową rozpoczęła w Redakcji Filmowej TVP Kultura, skąd trafiła do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdzie przez osiem lat zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi, a kolejne dwa poświęciła upowszechnianiu kultury filmowej. Ostatnie dwa lata związana z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jako kierowniczka Działu Produkcji Filmowej. Producentka etapu developmentu filmu dokumentalnego pt. „15 stron świata” w reż. Z. Solakiewicz (m.in. Nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej w Locarno, 2014). Pomysłodawczyni i współorganizatorka projektu „Docs to Go!” (wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową), pomysłodawczyni i współorganizatorka projektu „O! Dokument” z vod.pl/Onet.pl. Prowadziła zajęcia „Film dokumentalny” na Wydziale Dziennikarstwa UW, „Development” na WRiTV UŚ, a także cykl warsztatów dla nauczycieli w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”. Tutorka na Dragon Forum i Eurodoc, jurorka w konkursie scenariuszowym „ScriptPro”, ekspertka Białostockiego Funduszu Filmowego. Współpracowała z magazynem „FilmPro” i opublikowała kilka reportaży w prasie ogólnopolskiej.

03

magdalena Bryll

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Pasjonatka animacji. Pracowała jako animatorka między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Jest również ilustratorką książek. Od 2010 r. pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju i za granicą. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową.

04

Diana Gaik

Absolwentka socjologii (ekspertyza społeczno-obyczajowa) oraz dziennikarstwa (fotografia) na UW. Tworzy projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne od poziomu koncepcyjnego po produkcję i promocję Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, festiwalem Audiorvier, Kino w Trampkach, Fundacją Kręgi Sztuki. Od wielu lat związana z festiwalem Millennium Docs Against Gravity (współtworzenie programu wydarzeń towarzyszących oraz prowadzenie międzypokoleniowej, edukacyjnej Akademii Dokumentalnej). Prezeska Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, w ramach którego zajmuje się projektami interdyscyplinarnymi: „Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” poświęcony idei nauki przez całe życie, portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, tworzenie filmów dokumentalnych dla dzieci oraz prowadzenie warsztatów filmowych w ramach działań „Doki.pl”.

05

Karolina Śmigiel

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

06

Edyta Wróblewska

Reżyserka filmowa i teatralna, doktorantka na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Francuskiego Instytutu Zarządzania, gdzie uzyskała dyplom MBA. Ukończyła reżyserię filmu fabularnego (Studio Prób) i dokumentalnego (Doc Pro) w Szkole Wajdy, studiowała realizację obrazu telewizyjnego i filmowego w Camerimage Film School oraz scenopisarstwo w Wytwórni Scenariuszy WFDiF. W latach 1996–2002 odpowiedzialna m.in. za tworzenie systemów rekrutacji, szkoleń i rozwoju pracowników w firmach takich jak: Agencja Promocji JET, Wizja TV/Atomic TV, Agora S.A. W latach 2013–2019 wykładowczyni Szkoły Wajdy, zarządzająca programem reżyserii filmu dokumentalnego dla młodzieży „Przedszkole Filmowe”. Autorka filmów dokumentalnych nagradzanych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. „Ala z Elementarza”, „PRL de luxe”, „Małe Instrumenty”, „Zygmunt Hübner. Gra z rzeczywistością”. Autorka spektaklu teatralnego „Mulholland Drive/Diane” zrealizowanego na podstawie scenariusza filmu Davida Lyncha. Członkini Gildii Reżyserów Dokumentalnych, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kobiet Filmu. Od 2015 r. ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

07

magdalena sendecka

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i podyplomowej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej KCP, dziennikarka i publicystka filmowa, psychoterapeutka. Redaktorka miesięcznika „Kino" i kwartalnika „FilmPRO", stała współpracowniczka „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura. Kuratorka programu filmowego lubelskiego Teatru Starego. Współpracowniczka instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją filmową i upowszechnianiem kultury. Jurorka festiwali i konkursów filmowych, selekcjonerka Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill i Script Pro (do 2017). Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Redaktorka i współautorka katalogów i wydawnictw promujących polskie kino a także publikacji książkowych.

08

Magdalena Juszczyk

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, tłumaczka, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (UW). Autorka audycji poświęconych kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem kina. W radiu prowadziła wywiady z twórcami, autorskie audycje, pasma programowe oraz serwisy informacji kulturalnych (Radio Jazz, Radio PiN, Dwójka Polskie Radio). W Telewizji Kino Polska przez sześć lat tworzyła autorski "Program obowiązkowy" (nominacja do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 r.). Współpracowała także z TVP Kultura i Canal+. W portalu Anywhere.pl publikuje wywiady z osobowościami świata kultury. Tłumaczka języka niemieckiego i rosyjskiego (tłumaczenia tekstów prasowych m.in. dla "Forum" oraz list dialogowych do filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. dla Against Gravity i ARTE PO POLSKU).

09

Katarzyna Borowiecka

Dziennikarka (głównie) filmowa. 13 lat spędziła w radiowej Trójce, gdzie prowadziła między innymi nagrodzoną w MediaTORem audycję ABCpopkultury. Kilka lat spędziła w Canal+, gdzie prowadziła magazyn Aktualności Filmowe. Autorka podcastu o popkulturze, czyli POPcastu. Dla Trójki rozmawiała z Ellen Page, Antonio Banderasem i Orhanem Pamukiem. Dla Aktualności Filmowych w Canal+ - z Sally Potter, Mike'm Leigh, Terrym Gilliamem i Romanem Polańskim. Między innymi oczywiście. W chwilach wolnych od pracy chodzi do kina. W chwilach wolnych od kina - czyta komiksy.

10

kaja klimek

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę doktorską poświęconą kulturze didżejskiej w Polsce. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. W internecie działa jako Kajutex.

11

Joanna Sławińska

Dziennikarka, recenzentka filmowa i reżyserka filmów dokumentalnych. Od października 2019 r. prowadzi spotkania w ramach cyklu DKF X Wajda w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, a od października 2020 r. w ramach Klubu Filmowego Wajda w nowej siedzibie CKF. Nominowana do nagrody PISF za audycję radiową „Magazyn Bardzo Filmowy”. Autorka licznych audycji, między innymi trwającego kilka lat autorskiego cyklu „Dosłownie Kultura - wywiady Joanny Sławińskiej”. Realizowała relacje z festiwali filmowych w Cannes i Los Angeles, z ceremonii wręczenia Oscarów i innych ważnych wydarzeń filmowych. Autorka wywiadów z wielkimi ludźmi kina, wśród których znaleźli się: Andrzej Wajda, David Lynch, Mike Leigh, Mike Newell, John Malkovich, Albert Wolsky, Wojciech Smarzowski, Agnieszka Holland, Jan Komasa, Jerzy Skolimowski i wielu innych. Od lat publikuje w miesięczniku „Kino”, a także w Legalnej Kulturze. Reżyserka nagradzanych filmów dokumentalnych „Kocham Polskę”, „Węgiel” i „Oskarżeni”.

12

Zuzanna Sorówka

Studentka ostatniego roku reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Reżyserka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jej ostatni film „Mother Dear” był pokazywany w konkursach kilku festiwali filmowych, w tym na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Konkurs Filmów Krótkometrażowych). Pracowała na planach filmowych u Jerzego Stuhra, Bartosza Konopki, Władysława Pasikowskiego oraz Michała Szcześniaka. W ramach współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jest koordynatorką do zadań specjalnych.

01

ana brzezińska

Reżyserka i producentka filmów dokumentalnych oraz doświadczeń XR. Współpracuje jako ekspertka z funduszami i instytucjami publicznymi w Polsce i zagranicą (unijny program MEDIA, PISF). Ana jest wykładowczynią uniwersytetu SWPS i szkoły filmowej w Łodzi. Od 2020 roku współpracuje jako kuratorka i producentka z międzynarodową siecią XR Kaleidoscope. Jej projekty były prezentowane m.in. na Hot Docs Forum w Toronto, Venice Production Bridge i Cross Video Days w Paryżu. Jej polsko-belgijski debiut krótkometrażowy “I Want (No) Reality” zakupiły Canal+ i TVP. W latach 2012-18 pracowała jako producentka i realizatorka dla grupy TVN Discovery. Wcześniej przez wiele lat była zaangażowana w produkcję wydarzeń teatralnych. Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Studiowała też w kolegium MISH i Akademii “Artes Liberales”. Jest absolwentką międzynarodowych programów Documentary Campus Masterschool i EURODOC. Ma za sobą również szkolenia z dziennikarstwa newsowego oraz prowadzenia organizacji pozarządowej.

02

kinga gałuszka

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i Polskiej Szkoły Reportażu, uczyła się także w Szkole Mistrzów Pióra w Collegium Civitas. Pracę zawodową rozpoczęła w Redakcji Filmowej TVP Kultura, skąd trafiła do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdzie przez osiem lat zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi, a kolejne dwa poświęciła upowszechnianiu kultury filmowej. Ostatnie dwa lata związana z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jako kierowniczka Działu Produkcji Filmowej. Producentka etapu developmentu filmu dokumentalnego pt. „15 stron świata” w reż. Z. Solakiewicz (m.in. Nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej w Locarno, 2014). Pomysłodawczyni i współorganizatorka projektu „Docs to Go!” (wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową), pomysłodawczyni i współorganizatorka projektu „O! Dokument” z vod.pl/Onet.pl. Prowadziła zajęcia „Film dokumentalny” na Wydziale Dziennikarstwa UW, „Development” na WRiTV UŚ, a także cykl warsztatów dla nauczycieli w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”. Tutorka na Dragon Forum i Eurodoc, jurorka w konkursie scenariuszowym „ScriptPro”, ekspertka Białostockiego Funduszu Filmowego. Współpracowała z magazynem „FilmPro” i opublikowała kilka reportaży w prasie ogólnopolskiej.

03

magdalena Bryll

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Pasjonatka animacji. Pracowała jako animatorka między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Jest również ilustratorką książek. Od 2010 r. pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju i za granicą. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową.

04

Diana Gaik

Absolwentka socjologii (ekspertyza społeczno-obyczajowa) oraz dziennikarstwa (fotografia) na UW. Tworzy projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne od poziomu koncepcyjnego po produkcję i promocję Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, festiwalem Audiorvier, Kino w Trampkach, Fundacją Kręgi Sztuki. Od wielu lat związana z festiwalem Millennium Docs Against Gravity (współtworzenie programu wydarzeń towarzyszących oraz prowadzenie międzypokoleniowej, edukacyjnej Akademii Dokumentalnej). Prezeska Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, w ramach którego zajmuje się projektami interdyscyplinarnymi: „Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” poświęcony idei nauki przez całe życie, portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, tworzenie filmów dokumentalnych dla dzieci oraz prowadzenie warsztatów filmowych w ramach działań „Doki.pl”.

05

Karolina Śmigiel

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

06

Edyta Wróblewska

Reżyserka filmowa i teatralna, doktorantka na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Francuskiego Instytutu Zarządzania, gdzie uzyskała dyplom MBA. Ukończyła reżyserię filmu fabularnego (Studio Prób) i dokumentalnego (Doc Pro) w Szkole Wajdy, studiowała realizację obrazu telewizyjnego i filmowego w Camerimage Film School oraz scenopisarstwo w Wytwórni Scenariuszy WFDiF. W latach 1996–2002 odpowiedzialna m.in. za tworzenie systemów rekrutacji, szkoleń i rozwoju pracowników w firmach takich jak: Agencja Promocji JET, Wizja TV/Atomic TV, Agora S.A. W latach 2013–2019 wykładowczyni Szkoły Wajdy, zarządzająca programem reżyserii filmu dokumentalnego dla młodzieży „Przedszkole Filmowe”. Autorka filmów dokumentalnych nagradzanych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. „Ala z Elementarza”, „PRL de luxe”, „Małe Instrumenty”, „Zygmunt Hübner. Gra z rzeczywistością”. Autorka spektaklu teatralnego „Mulholland Drive/Diane” zrealizowanego na podstawie scenariusza filmu Davida Lyncha. Członkini Gildii Reżyserów Dokumentalnych, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kobiet Filmu. Od 2015 r. ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

07

magdalena sendecka

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i podyplomowej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej KCP, dziennikarka i publicystka filmowa, psychoterapeutka. Redaktorka miesięcznika „Kino" i kwartalnika „FilmPRO", stała współpracowniczka „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura. Kuratorka programu filmowego lubelskiego Teatru Starego. Współpracowniczka instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją filmową i upowszechnianiem kultury. Jurorka festiwali i konkursów filmowych, selekcjonerka Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill i Script Pro (do 2017). Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Redaktorka i współautorka katalogów i wydawnictw promujących polskie kino a także publikacji książkowych.

08

Magdalena Juszczyk

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, tłumaczka, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (UW). Autorka audycji poświęconych kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem kina. W radiu prowadziła wywiady z twórcami, autorskie audycje, pasma programowe oraz serwisy informacji kulturalnych (Radio Jazz, Radio PiN, Dwójka Polskie Radio). W Telewizji Kino Polska przez sześć lat tworzyła autorski "Program obowiązkowy" (nominacja do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 r.). Współpracowała także z TVP Kultura i Canal+. W portalu Anywhere.pl publikuje wywiady z osobowościami świata kultury. Tłumaczka języka niemieckiego i rosyjskiego (tłumaczenia tekstów prasowych m.in. dla "Forum" oraz list dialogowych do filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. dla Against Gravity i ARTE PO POLSKU).

09

Katarzyna Borowiecka

Dziennikarka (głównie) filmowa. 13 lat spędziła w radiowej Trójce, gdzie prowadziła między innymi nagrodzoną w MediaTORem audycję ABCpopkultury. Kilka lat spędziła w Canal+, gdzie prowadziła magazyn Aktualności Filmowe. Autorka podcastu o popkulturze, czyli POPcastu. Dla Trójki rozmawiała z Ellen Page, Antonio Banderasem i Orhanem Pamukiem. Dla Aktualności Filmowych w Canal+ - z Sally Potter, Mike'm Leigh, Terrym Gilliamem i Romanem Polańskim. Między innymi oczywiście. W chwilach wolnych od pracy chodzi do kina. W chwilach wolnych od kina - czyta komiksy.

10

kaja klimek

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę doktorską poświęconą kulturze didżejskiej w Polsce. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. W internecie działa jako Kajutex.

11

Joanna Sławińska

Dziennikarka, recenzentka filmowa i reżyserka filmów dokumentalnych. Od października 2019 r. prowadzi spotkania w ramach cyklu DKF X Wajda w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, a od października 2020 r. w ramach Klubu Filmowego Wajda w nowej siedzibie CKF. Nominowana do nagrody PISF za audycję radiową „Magazyn Bardzo Filmowy”. Autorka licznych audycji, między innymi trwającego kilka lat autorskiego cyklu „Dosłownie Kultura - wywiady Joanny Sławińskiej”. Realizowała relacje z festiwali filmowych w Cannes i Los Angeles, z ceremonii wręczenia Oscarów i innych ważnych wydarzeń filmowych. Autorka wywiadów z wielkimi ludźmi kina, wśród których znaleźli się: Andrzej Wajda, David Lynch, Mike Leigh, Mike Newell, John Malkovich, Albert Wolsky, Wojciech Smarzowski, Agnieszka Holland, Jan Komasa, Jerzy Skolimowski i wielu innych. Od lat publikuje w miesięczniku „Kino”, a także w Legalnej Kulturze. Reżyserka nagradzanych filmów dokumentalnych „Kocham Polskę”, „Węgiel” i „Oskarżeni”.

12

Zuzanna Sorówka

Studentka ostatniego roku reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Reżyserka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jej ostatni film „Mother Dear” był pokazywany w konkursach kilku festiwali filmowych, w tym na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Konkurs Filmów Krótkometrażowych). Pracowała na planach filmowych u Jerzego Stuhra, Bartosza Konopki, Władysława Pasikowskiego oraz Michała Szcześniaka. W ramach współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jest koordynatorką do zadań specjalnych.