Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA NAUCZYCIELI
22-04-2021
|

NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA NAUCZYCIELI

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, warszawska instytucja zajmująca się edukacją i upowszechnianiem kultury filmowej, publikuje NIEZBĘDNIK FILMOWY dla nauczycieli!  

Chcemy, aby edukacja filmowa stała się naturalnym i nieodzownym elementem edukacji powszechnej. Wierzymy bowiem, że wynikające z niej umiejętności pozwalają nie tylko prawidłowo czytać i analizować filmy, lecz także pomagają krytycznie odbierać przekazy medialne i tworzyć nowe treści kultury. Liczymy na to, że dzięki Niezbędnikowi zrobimy wspólnie krok w tym kierunku, co w obliczu zachodzących na naszych oczach przemian społecznych i technologicznych wydaje się koniecznością. 

„Niezbędnik filmowy” to bardzo praktyczne i przystępne narzędzie, które – mamy nadzieję - stanie się dla nauczycieli i edukatorów inspiracją oraz pomoże
w prowadzeniu lekcji, zwłaszcza w trudnych czasach nauki zdalnej.  Film to atrakcyjny pretekst do pogłębionych rozmów w różnych dziedzinach, otwiera dzieci i młodzież na nowe zjawiska i problemy współczesnego świata, rozwija wrażliwość. 

„Niezbędnik”, powstały w oparciu o dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie filmy krótkometrażowe zawiera pomysły na lekcje z różnych przedmiotów (w odniesieniu do podstawy programowej):  języka polskiego, etyki, plastyki, informatyki, a nawet biologii, geografii czy godziny wychowawczej. Krótki metraż zaproponowanych filmów pozwala na obejrzenie ich w czasie lekcji lub w ramach pracy domowej.  

27 kwietnia na Facebooku CKF o godz 18:00 odbędzie się spotkanie live z Anną Równy - edukatorką filmową i autorką “Niezbędnika filmowego”, która w rozmowie
z Katarzyną Ślesicką, opowie o genezie i założeniach publikacji, powstającej
w okresie pandemii i nauki zdalnej, a także o jej potencjale, możliwościach dydaktycznych i metodycznych, jakie dają filmy krótkometrażowe w dobie edukacji zdalnej i poza nią. 

Przedstawimy także stronę internetową, na której znajdą Państwo materiały do pobrania oraz linki prowadzące bezpośrednio do filmów: 

wróć do listy