„Zmieniaj dobrze. Nowe modele przywództwa i odpowiedzialność w sektorze kultury” (cz. 2) to wspaniała, wartościowa i bardzo merytoryczna rozmowa, która odbyła się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w ramach 2. edycji festiwalu Sounds of Silents. Warszawskie Dni Filmu Niemego.
• Jak uchwycić sedno zmian, jak tworzyć zespoły w oparciu o wartości oraz jak na czas rozpoznać pułapki „odzyskiwania” i własnych złych nawyków?
• Czy modele zarządzania mają płeć?
• Czego oczekiwać po zmianie generacyjnej, którą obserwujemy na stanowiskach dyrektorskich?
• Czy realizowane zmiany wpisują się w nakreślone przed rokiem działania krytyczne?
Kiedy w 2023 roku Siostry Archeo, organizatorki SOUNDS OF SILENTS, zainicjowały debatę „Nowe modele przywództwa i odpowiedzialność w sektorze kultury”, termin servant leadership [przywództwo służebne] wydawał się słabo rozpoznany. Od tego czasu sporo się wydarzyło i o empatycznym zarządzaniu słychać coraz częściej. Nadejście długo wyczekiwanej zmiany wydaje się nieuniknione. Kończy się era internetowych memów o szefach zarządzających w stylu lat 90. Pora na działanie.
Do debaty w CKF zaproszono teoretyczkę dr Aleksandrę Hirszfeld, żeby nazwała rzeczy po imieniu, praktyczkę Malwinę Rozwadowską, ponieważ zmianie należy się przyglądać z uważnością i niezbędnym dystansem, oraz trenerkę Servant Leadership Magdalenę Kamińską z Big Call, by dowiedzieć się, jak bez kontuzji dotrzeć do obranego celu.
Debata jest dedykowana Annie Sienkiewicz-Rogowskiej, byłej dyrektorce Filmoteki Narodowej, nieodżałowanej przewodniczce po grząskim terenie wartości i zarządzania w kulturze.
Całość dostępna na ► VOD Warszawa