Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
2020 w warszawskiej kulturze
12-03-2021
|

2020 w warszawskiej kulturze

Rok 2020 przyniósł w CKF wiele zmian, zarówno tych planowanych jak i losowych (pandemia COVID-19), które były pierwszym poważnym sprawdzianem dla nowoczesności instytucji i jej funkcjonowania w sytuacji kryzysowej. Z perspektywy czasu widzimy, że okoliczności te wzmocniły zespół, jego kreatywność, organizację pracy oraz poczucie misji, pozwoliły też na rozwijanie nowych kompetencji i potencjału.

W 2020 roku:

- wzięliśmy udział w projekcie BudujeMy - upamiętniającym 75. rocznicę odbudowy stolicy (Trampolina do kina, Klub Filmowy Stolica)

- byliśmy koordynatorem grupy roboczej ds. cyfryzacji treści kultury. Powołano „stoliki” ds. bieżących problemów i szkoleń, sprzedaży wydarzeń online, budowy wspólnej platformy VOD i produkcji nowych treści.

- otworzyliśmy nową siedzibę CKF w Alejach Ujazdowskich 20 . W nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni organizowaliśmy projekcje, spotkania, debaty i warsztaty.

- jesteśmy koordynatorem budowy Platformy VOD dla stołecznych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Platforma VOD powstaje z myślą o organizatorach kultury w Warszawie, ma służyć jej upowszechnianiu i działać na rzecz jej dostępności.

- zawarliśmy umowę najmu Kina Tęcza z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową "Żoliborz Centralny", które po remoncie pomyślane jest jako nasza przyszła siedziba,

- staliśmy się nowym domem dla Nowego Tygodnika Kulturalnego, który co dwa tygodnie nagrywa w Alejach Ujazdowskich aktualności kulturalne w formie podcastów.

Dla nas był to bardzo ważny i intensywny rok!

Zachęcamy do zapoznania się z raportem m. st. Warszawy podsumowującym 2020 rok w kulturze.

wróć do listy