Wielkość A A A
Kontrast A A

DLA NAUCZYCIELI

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
DOKUMENTALNY NIEZBĘDNIK FILMOWY
|

„Niezbędnik filmowy” to bardzo praktyczne i przystępne narzędzie przygotowane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy towarzyszące Festiwalowi Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC. Jego autorką jest Anna Równy, edukatorka filmowa, trenerka edukacji filmowej, absolwentka studiów doktoranckich w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG.

Wszystkie filmy opracowane w niezbędniku są dostępne bezpłatnie na VOD Warszawa. Zapraszamy do założenia konta i korzystania z dostępnych tam zasobów edukacyjnych.

Film dokumentalny pozwala uważniej oglądać otaczający nas świat – w prawdziwych kształtach i barwach, bez manipulacji i przekłamań. Z naszych doświadczeń wynika, że jest też bardzo efektywnym narzędziem do pracy dydaktycznej i pretekstem do poruszania ważnych tematów, takich jak relacje rodzinne i rówieśnicze, stereotypy kulturowe, wyzwania związane z niepełnosprawnością, emigracją, kryzysem klimatycznym.

Filmy wybrane przez nas do „Niezbędnika filmowego” to produkcje polskie i zagraniczne. Opowiadają historie o wyrazistych bohaterach, takich jak Giovanni, który jako jedyny chłopiec w szkole trenuje pływanie synchroniczne, czy Anne, która mimo zespołu Tourette’a przeżywa te same emocje co inne dzieci. Filmom towarzyszą piękne, wysmakowane zdjęcia, a przede wszystkim uważność i empatia w stosunku do drugiego człowieka.

wróć do listy