Wielkość A A A
Kontrast A A

DLA NAUCZYCIELI

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Niezbędnik Filmowy dla Nauczycieli
|

„Niezbędnik filmowy” to bardzo praktyczne i przystępne narzędzie, które – mamy nadzieję - stanie się dla Państwa inspiracją i pomoże w prowadzeniu lekcji, zwłaszcza w trudnych czasach nauki zdalnej. Film to atrakcyjny pretekst do pogłębionych rozmów w różnych dziedzinach, otwiera dzieci i młodzież na nowe zjawiska i problemy współczesnego świata, rozwija wrażliwość.

„Niezbędnik filmowy” powstał w ramach działalności filmowej pracowni edukacyjnej dla dzieci i młodzieży „Trampolina do Kina”, w oparciu o nasze rozmowy z nauczycielami oraz przeprowadzoną w 2020 roku ankietę. Zawiera pomysły na lekcje z różnych przedmiotów (w odniesieniu do podstawy programowej): języka polskiego, etyki, plastyki, informatyki , a nawet biologii, geografii czy godziny wychowawczej, w oparciu o dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie filmy krótkometrażowe. Krótki metraż zaproponowanych filmów pozwala na obejrzenie ich w czasie lekcji lub w ramach pracy domowej.

Naszym celem, związanym z przemianami społecznymi i technologicznymi jest rekomendacja dla wprowadzenia edukacji audiowizualnej do szkół – liczymy, że dzięki naszej publikacji zrobimy wspólnie krok w tym kierunku.

wróć do listy