Wielkość A A A
Kontrast A A

O zespole

01

JOANNA ROŻEN-WOJCIECHOWSKA

Dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w "EC1 Łódź - Miasto Kultury" (2017-2018). Dyrektorka programowa Telewizji Kino Polska (2009-2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Wydawczyni licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorka „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Producentka filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”, nagrodzonego w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową.

02

KATARZYNA ŚLESICKA

Zastępczyni Dyrektorki Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy / Kierowniczka Działu Edukacji

Kulturoznawczyni (Ośrodek Studiów Amerykańskich oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne UW), absolwentka Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury (SGH) oraz prestiżowego międzynarodowego programu kształcącego producentów filmowych EAVE. Współautorka programu DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu wspierającego i promującego twórców i producentów filmów dokumentalnych, organizowanego cyklicznie przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego od 2015 roku.  W latach 2005-2015 dyrektorka zarządzająca oraz członkini zarządu Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio Sp. z  o.o., producentka wybranych filmów Studia. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej przyznającej Orły, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

03

Monika Górska

Główna Specjalistka ds. edukacji

Absolwentka Fotografii (Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi) oraz Animacji Kultury (Wydział Polonistyki UW). Przez wiele lat związana z fotografią, zaczynała jako redaktorka działu fotografii w portalu internetowym Latarnik.pl., była autorką kolumny o rynku fotografii w Polsce i za granicą w magazynie „Dobre Wnętrze”. Autorka zdjęć, współorganizatorka wielu wystaw, warsztatów i plenerów fotograficznych. Producentka sesji zdjęciowych i filmowych w wydawnictwach Gruner und Jahr i Burda Media. Zapalona bywalczyni i organizatorka artystycznych warsztatów rodzinnych.

04

Monika Jakubczyk

Główna Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego (Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstwa) oraz SGH (Podyplomowe Studium Rachunkowości) w Warszawie. Dyrektor finansowa i główna księgowa z wieloletnim doświadczeniem w działach finansowych w spółkach usługowych i produkcyjnych oraz samorządowej instytucji kultury, m.in. w Centrum Myśli Jana Pawła II, Anovo Polska Sp. z o.o., GTS Polska Sp. z o.o. oraz Canal+. Prowadziła nadzór nad finansami oraz zarządzała wszystkimi procesami finansowymi i księgowymi. Otrzymała Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

05

DANUTA SKRZYPEK

Główna specjalistka ds. księgowości

Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH). Główna księgowa z czterdziestoletnim stażem pracy, między innymi w spółkach prawa handlowego. W Studiu Filmowym KRONIKA Polska Kronika Filmowa przez 29 lat pracowała w charakterze głównej księgowej. Jako biegły rewident od 15 lat bada sprawozdania finansowe oraz przeprowadza audyty z wykorzystania środków finansowych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Działa jako ekspert w programie konsumenckim „Solidna Firma”.

06

Kinga Wiśniewska

Kierowniczka Działu Administracji

07

ANNA KOT

Główna Specjalistka w Dziale Administracji

08

ANNA REY

Specjalistka ds. kadr i płac

Ekonomistka, główna księgowa z wieloletnim doświadczeniem w spółkach z o.o., S.A., we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej. Współpracowała min. z PKP  i z Polskim Instytutem Data Center S.A. w Warszawie.

09

MAŁGORZATA ŚWIDERSKA

Pełnomocniczka Dyrektorki ds. platformy VOD Warszawa

Reżyserka filmowa i telewizyjna, autorka filmów dokumentalnych, realizacji spektakli operowych, trailerów filmowych i filmów reklamowych. Przez wiele lat zawodowo związana z Canal+. Doktorantka i wykładowczyni łódzkiej filmówki (Wydział Reżyserii Filmowej oraz Wydział Organizacji Sztuki Filmowej), tutor międzynarodowego programu rozwoju filmów dokumentalnych DOC LAB POLAND. Realizatorka spotów wizerunkowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Autorka filmu dokumentalnego “Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, pokazywanego na kilkudziesięciu festiwalach designu, w Polsce i na świecie. Współzałożycielka organizacji Kobiety Filmu zrzeszającej polskie filmowczynie.

10

Julia Bachman

Główna specjalistka ds. publikacji / VOD Warszawa

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii oraz (podyplomowo) filmoznawstwa. Od wielu lat specjalizuje się w cyfrowej działalności kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem VOD. Pracowała m.in. w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym jako specjalistka ds. projektów internetowych, przez 5 lat była także redaktorką strony NINATEKA. Wcześniej związana m.in. z internetowym projektem PUSZKA – Warszawska Sztuka Publiczna prowadzonym przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej.

11

Izabela Wyciszkiewicz

Główna specjalistka ds. pozyskiwania kontentu / VOD Warszawa

Absolwentka Kulturoznawstwa /Filmoznawstwo i wiedza o mediach/ (Uniwersytet Łódzki) oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (Uniwersytet Łódzki). Od lat związana z kulturą filmową. Swoją przygodę z pracą w kulturze zaczęła w Kinie Moskwa w Kielcach. W latach 2011-2013 współpracowała przy organizacji trzech edycji Plenerów Film Spring Open jako asystentka produkcji. Przez 8 lat pracowała w Filmotece Narodowej (obecnie Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny), w Dziale Marketingu i Handlu. Była odpowiedzialna głównie za współpracę z zagranicznymi instytucjami kultury w zakresie upowszechniania polskiej kultury filmowej, a także udzielanie licencji i udostępnianie materiałów filmowych z zasobów FINA do nowych produkcji, wystaw, pokazów etc.

12

Zbigniew Ukleja

Główny Specjalista ds. Publikacji

Absolwent Nauk Politycznych - Marketing  Polityczny (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowych Studiów Marketingu i Strategii Marketingowych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Od lat związany z projektami z obszaru marketingu oraz wdrażania strategii komunikacji marketingowej.

13

KLARA BOGUSŁAWSKA

Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze (Akademia Teatralna w Warszawie), stypendystka Université Sorbonne-Nouvelle Paris III. Przez 8 lat była kierowniczką działu ds. dystrybucji filmowej w Kinoteka Multiplex - tworzyła program największego kina arthouse’owego Warszawy, koordynowała współpracę z festiwalami, m.in. z Warszawskim Festiwalem Filmowym oraz z Festiwalem Filmowym Docs Against Gravity. Autorka ponad 20 projektów filmowych. Członkini jury na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wcześniej związana ze sceną tańca współczesnego, współpracowała m.in. ze Strefą WolnoSłowa i Warszawskim Teatrem Tańca. Inicjatorka wielu akcji społecznych.

14

DAGMARA MOLGA

Główna specjalistka / Dział Upowszechniania Kultury Filmowej

Producentka filmowa i dystrybutor, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 2013 roku związana z dystrybucją filmową filmów, odpowiedzialna między innymi za dystrybucję Oskarowej „Idy” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz wieli innych uznanych tytułów. Producentka pełnometrażowego filmu „Maryjki” nagrodzonego na wielu festiwalach, krótkiego metrażu „HEAT” wyświetlanego na Sundance Film Festival. Ponadto Manager ds. Promocji i marketingu. Współzałożycielka i aktywistka organizacji Kobiety Filmu.

15

Igor Kierkosz

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (I stopień) i na Uniwersytecie Warszawskim (II stopień). Zajmuje się krytyką filmową i literacką. Publikuje między innymi w „KINIE”, „Wizjach” i „artPAPIERZE”. Laureat Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza i Konkursu Krytyk Pisze oraz wyróżniony w XXIV Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. W 2019 roku zasiadał w People’s Jury Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Prowadzi facebookową stronę Sprzeczne Sygnały.

 

 

16

KAROL KWIATKOWSKI

Kierownik Działu Marketingu

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert do spraw komunikacji marketingowej. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, gdzie odpowiadał za współtworzenie i komunikację programu edukacyjnego realizowanego w kilkudziesięciu kinach w całej Polsce, dystrybucję filmów, organizację przeglądów filmowych i warsztatów dla uczniów oraz nauczycieli. Przez 5 lat pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie odpowiadał za komunikację programów edukacyjnych (m.in. premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, akcja Żonkile, projekt „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”) i kierował sekcją promocji. Współrealizowane przez niego projekty i kampanie reklamowe otrzymały m.in. nagrody Europa Nostra i Effie Award.

17

DAGMARA GOŁDZIŃSKA

Główna specjalistka / Dział Marketingu

Animatorka i menadżerka kultury, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii (UMCS). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Domem Spotkań z Historią, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz Fundacją im. Stefana Batorego. W Cyfrowym Repozytorium Filmowym koordynowała pokazy filmów po cyfrowej rekonstrukcji oraz sekcję "Czysta klasyka" prezentowaną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współtworzyła kolekcjonerskie wydania antologii filmowych: Andrzeja Wajdy (2016) oraz Krzysztofa Kieślowskiego (2017). W Telewizji Kino Polska odpowiadała za strategię kanału w mediach społecznościowych.

18

MAŁGORZATA GĄSIOROWSKA

Pełnomocniczka Dyrektorki ds. partnerstw i komunikacji

Menadżerka kultury, muzykantka i praktyczka ekonomii społecznej. Absolwentka kulturoznawstwa, Instytutu Kultury Polskiej UW. Pomysłodawczyni i prezeska Hostelu Emma, który był pierwszym spółdzielczym hostelem w Polsce. Od 2012 ambasadorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Kuratorka wydarzeń kultury: cyklu spotkań i pokazów filmowych wokół historii XX wieku - Obrazy Historii; pomysłodawczyni spektaklu na 100-lecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce - “Zjazd Tajny” w reżyserii Marty Ziółek, producentka widowiska „Pilecki. Ucieczka do Wolności”, kreatorka informatora InfoTrOUble. Posiada certyfikat coach zdobyty w International Coach Fedaration w USA oraz dyplom trenerski I stopnia. Specjalistka od komunikacji i PR instytucji kultury. Członkini zespołów muzycznych PAST, the Fight, Raduga.

19

Agnieszka Sagan-Jeżowska

Inspektor Ochrony Danych

20

DIANA GAIK

koordynatorka programu SKOK W DOK

Absolwentka socjologii (ekspertyza społeczno-obyczajowa) oraz dziennikarstwa (fotografia) na UW. Tworzy projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne od poziomu koncepcyjnego po produkcję i promocję Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, festiwalem Audiorvier, Kino w Trampkach, Fundacją Kręgi Sztuki. Od wielu lat związana z festiwalem Millennium Docs Against Gravity (współtworzenie programu wydarzeń towarzyszących oraz prowadzenie międzypokoleniowej, edukacyjnej Akademii Dokumentalnej). Prezeska Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, w ramach którego zajmuje się projektami interdyscyplinarnymi: „Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” poświęcony idei nauki przez całe życie, portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, tworzenie filmów dokumentalnych dla dzieci oraz prowadzenie warsztatów filmowych w ramach działań „Doki.pl”.

21

KAROLINA ŚMIGIEL

koordynatorka programu SKOK W DOK

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

22

MAGDALENA BRYLL

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Pasjonatka animacji. Pracowała jako animatorka między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Jest również ilustratorką książek. Od 2010 r. pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju i za granicą. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową.

23

ANA BRZEZIŃSKA

Współpraca

Reżyserka i producentka filmów dokumentalnych oraz doświadczeń XR. Współpracuje jako ekspertka z funduszami i instytucjami publicznymi w Polsce i zagranicą (unijny program MEDIA, PISF). Ana jest wykładowczynią uniwersytetu SWPS i szkoły filmowej w Łodzi. Od 2020 roku współpracuje jako kuratorka i producentka z międzynarodową siecią XR Kaleidoscope. Jej projekty były prezentowane m.in. na Hot Docs Forum w Toronto, Venice Production Bridge i Cross Video Days w Paryżu. Jej polsko-belgijski debiut krótkometrażowy “I Want (No) Reality” zakupiły Canal+ i TVP. W latach 2012-18 pracowała jako producentka i realizatorka dla grupy TVN Discovery. Wcześniej przez wiele lat była zaangażowana w produkcję wydarzeń teatralnych. Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Studiowała też w kolegium MISH i Akademii “Artes Liberales”. Jest absolwentką międzynarodowych programów Documentary Campus Masterschool i EURODOC. Ma za sobą również szkolenia z dziennikarstwa newsowego oraz prowadzenia organizacji pozarządowej.

24

MAGDALENA JUSZCZYK

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, tłumaczka, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (UW). Autorka audycji poświęconych kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem kina. W radiu prowadziła wywiady z twórcami, autorskie audycje, pasma programowe oraz serwisy informacji kulturalnych (Radio Jazz, Radio PiN, Dwójka Polskie Radio). W Telewizji Kino Polska przez sześć lat tworzyła autorski "Program obowiązkowy" (nominacja do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 r.). Współpracowała także z TVP Kultura i Canal+. W portalu Anywhere.pl publikuje wywiady z osobowościami świata kultury. Tłumaczka języka niemieckiego i rosyjskiego (tłumaczenia tekstów prasowych m.in. dla "Forum" oraz list dialogowych do filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. dla Against Gravity i ARTE PO POLSKU).

25

MAGDALENA SENDECKA

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i podyplomowej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej KCP, dziennikarka i publicystka filmowa, psychoterapeutka. Redaktorka miesięcznika „Kino" i kwartalnika „FilmPRO", stała współpracowniczka „Nowego Tygodnika Kulturalnego”. Kuratorka programu filmowego lubelskiego Teatru Starego. Współpracowniczka instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją filmową i upowszechnianiem kultury. Jurorka festiwali i konkursów filmowych, selekcjonerka Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill i Script Pro (do 2017). Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Redaktorka i współautorka katalogów i wydawnictw promujących polskie kino a także publikacji książkowych.

26

joanna sławińska

Joanna Sławińska jest dziennikarką, recenzentką filmową, i współautorką nagradzanych filmów dokumentalnych. Prowadzi cykl spotkań Rozmowy o Patronie w CKF im. A. Wajdy.  Publikuje w miesięczniku „Kino”, a także w Legalnej Kulturze. Nominowana do nagrody PISF za audycję w pr. 1 PR „Magazyn Bardzo Filmowy". Wśród wielu audycji ma na koncie cykl „Dosłownie Kultura - wywiady Joanny Sławińskiej”. Przeprowadzała wywiady między innymi z Johnem Malkovichem, Kenem Loachem, Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim. Realizowała audycje z Hollywood i Cannes.

27

KATARZYNA BOROWIECKA

Dziennikarka (głównie) filmowa. 13 lat spędziła w radiowej Trójce, gdzie prowadziła między innymi nagrodzoną w MediaTORem audycję ABCpopkultury. Kilka lat spędziła w Canal+, gdzie prowadziła magazyn Aktualności Filmowe. Autorka podcastu o popkulturze, czyli POPcastu. Dla Trójki rozmawiała z Ellen Page, Antonio Banderasem i Orhanem Pamukiem. Dla Aktualności Filmowych w Canal+ - z Sally Potter, Mike'm Leigh, Terrym Gilliamem i Romanem Polańskim. Między innymi oczywiście. W chwilach wolnych od pracy chodzi do kina. W chwilach wolnych od kina - czyta komiksy.

01

JOANNA ROŻEN-WOJCIECHOWSKA

Dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w "EC1 Łódź - Miasto Kultury" (2017-2018). Dyrektorka programowa Telewizji Kino Polska (2009-2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Wydawczyni licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorka „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Producentka filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”, nagrodzonego w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową.

02

KATARZYNA ŚLESICKA

Zastępczyni Dyrektorki Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy / Kierowniczka Działu Edukacji

Kulturoznawczyni (Ośrodek Studiów Amerykańskich oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne UW), absolwentka Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury (SGH) oraz prestiżowego międzynarodowego programu kształcącego producentów filmowych EAVE. Współautorka programu DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu wspierającego i promującego twórców i producentów filmów dokumentalnych, organizowanego cyklicznie przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego od 2015 roku.  W latach 2005-2015 dyrektorka zarządzająca oraz członkini zarządu Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio Sp. z  o.o., producentka wybranych filmów Studia. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej przyznającej Orły, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

03

Monika Górska

Główna Specjalistka ds. edukacji

Absolwentka Fotografii (Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi) oraz Animacji Kultury (Wydział Polonistyki UW). Przez wiele lat związana z fotografią, zaczynała jako redaktorka działu fotografii w portalu internetowym Latarnik.pl., była autorką kolumny o rynku fotografii w Polsce i za granicą w magazynie „Dobre Wnętrze”. Autorka zdjęć, współorganizatorka wielu wystaw, warsztatów i plenerów fotograficznych. Producentka sesji zdjęciowych i filmowych w wydawnictwach Gruner und Jahr i Burda Media. Zapalona bywalczyni i organizatorka artystycznych warsztatów rodzinnych.

04

Monika Jakubczyk

Główna Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego (Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstwa) oraz SGH (Podyplomowe Studium Rachunkowości) w Warszawie. Dyrektor finansowa i główna księgowa z wieloletnim doświadczeniem w działach finansowych w spółkach usługowych i produkcyjnych oraz samorządowej instytucji kultury, m.in. w Centrum Myśli Jana Pawła II, Anovo Polska Sp. z o.o., GTS Polska Sp. z o.o. oraz Canal+. Prowadziła nadzór nad finansami oraz zarządzała wszystkimi procesami finansowymi i księgowymi. Otrzymała Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

05

DANUTA SKRZYPEK

Główna specjalistka ds. księgowości

Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH). Główna księgowa z czterdziestoletnim stażem pracy, między innymi w spółkach prawa handlowego. W Studiu Filmowym KRONIKA Polska Kronika Filmowa przez 29 lat pracowała w charakterze głównej księgowej. Jako biegły rewident od 15 lat bada sprawozdania finansowe oraz przeprowadza audyty z wykorzystania środków finansowych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Działa jako ekspert w programie konsumenckim „Solidna Firma”.

06

Kinga Wiśniewska

Kierowniczka Działu Administracji

07

ANNA KOT

Główna Specjalistka w Dziale Administracji

08

ANNA REY

Specjalistka ds. kadr i płac

Ekonomistka, główna księgowa z wieloletnim doświadczeniem w spółkach z o.o., S.A., we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej. Współpracowała min. z PKP  i z Polskim Instytutem Data Center S.A. w Warszawie.

09

MAŁGORZATA ŚWIDERSKA

Pełnomocniczka Dyrektorki ds. platformy VOD Warszawa

Reżyserka filmowa i telewizyjna, autorka filmów dokumentalnych, realizacji spektakli operowych, trailerów filmowych i filmów reklamowych. Przez wiele lat zawodowo związana z Canal+. Doktorantka i wykładowczyni łódzkiej filmówki (Wydział Reżyserii Filmowej oraz Wydział Organizacji Sztuki Filmowej), tutor międzynarodowego programu rozwoju filmów dokumentalnych DOC LAB POLAND. Realizatorka spotów wizerunkowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Autorka filmu dokumentalnego “Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, pokazywanego na kilkudziesięciu festiwalach designu, w Polsce i na świecie. Współzałożycielka organizacji Kobiety Filmu zrzeszającej polskie filmowczynie.

10

Julia Bachman

Główna specjalistka ds. publikacji / VOD Warszawa

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii oraz (podyplomowo) filmoznawstwa. Od wielu lat specjalizuje się w cyfrowej działalności kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem VOD. Pracowała m.in. w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym jako specjalistka ds. projektów internetowych, przez 5 lat była także redaktorką strony NINATEKA. Wcześniej związana m.in. z internetowym projektem PUSZKA – Warszawska Sztuka Publiczna prowadzonym przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej.

11

Izabela Wyciszkiewicz

Główna specjalistka ds. pozyskiwania kontentu / VOD Warszawa

Absolwentka Kulturoznawstwa /Filmoznawstwo i wiedza o mediach/ (Uniwersytet Łódzki) oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą (Uniwersytet Łódzki). Od lat związana z kulturą filmową. Swoją przygodę z pracą w kulturze zaczęła w Kinie Moskwa w Kielcach. W latach 2011-2013 współpracowała przy organizacji trzech edycji Plenerów Film Spring Open jako asystentka produkcji. Przez 8 lat pracowała w Filmotece Narodowej (obecnie Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny), w Dziale Marketingu i Handlu. Była odpowiedzialna głównie za współpracę z zagranicznymi instytucjami kultury w zakresie upowszechniania polskiej kultury filmowej, a także udzielanie licencji i udostępnianie materiałów filmowych z zasobów FINA do nowych produkcji, wystaw, pokazów etc.

12

Zbigniew Ukleja

Główny Specjalista ds. Publikacji

Absolwent Nauk Politycznych - Marketing  Polityczny (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowych Studiów Marketingu i Strategii Marketingowych (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Od lat związany z projektami z obszaru marketingu oraz wdrażania strategii komunikacji marketingowej.

13

KLARA BOGUSŁAWSKA

Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze (Akademia Teatralna w Warszawie), stypendystka Université Sorbonne-Nouvelle Paris III. Przez 8 lat była kierowniczką działu ds. dystrybucji filmowej w Kinoteka Multiplex - tworzyła program największego kina arthouse’owego Warszawy, koordynowała współpracę z festiwalami, m.in. z Warszawskim Festiwalem Filmowym oraz z Festiwalem Filmowym Docs Against Gravity. Autorka ponad 20 projektów filmowych. Członkini jury na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wcześniej związana ze sceną tańca współczesnego, współpracowała m.in. ze Strefą WolnoSłowa i Warszawskim Teatrem Tańca. Inicjatorka wielu akcji społecznych.

14

DAGMARA MOLGA

Główna specjalistka / Dział Upowszechniania Kultury Filmowej

Producentka filmowa i dystrybutor, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 2013 roku związana z dystrybucją filmową filmów, odpowiedzialna między innymi za dystrybucję Oskarowej „Idy” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz wieli innych uznanych tytułów. Producentka pełnometrażowego filmu „Maryjki” nagrodzonego na wielu festiwalach, krótkiego metrażu „HEAT” wyświetlanego na Sundance Film Festival. Ponadto Manager ds. Promocji i marketingu. Współzałożycielka i aktywistka organizacji Kobiety Filmu.

15

Igor Kierkosz

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (I stopień) i na Uniwersytecie Warszawskim (II stopień). Zajmuje się krytyką filmową i literacką. Publikuje między innymi w „KINIE”, „Wizjach” i „artPAPIERZE”. Laureat Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza i Konkursu Krytyk Pisze oraz wyróżniony w XXIV Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. W 2019 roku zasiadał w People’s Jury Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Prowadzi facebookową stronę Sprzeczne Sygnały.

 

 

16

KAROL KWIATKOWSKI

Kierownik Działu Marketingu

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert do spraw komunikacji marketingowej. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, gdzie odpowiadał za współtworzenie i komunikację programu edukacyjnego realizowanego w kilkudziesięciu kinach w całej Polsce, dystrybucję filmów, organizację przeglądów filmowych i warsztatów dla uczniów oraz nauczycieli. Przez 5 lat pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie odpowiadał za komunikację programów edukacyjnych (m.in. premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, akcja Żonkile, projekt „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”) i kierował sekcją promocji. Współrealizowane przez niego projekty i kampanie reklamowe otrzymały m.in. nagrody Europa Nostra i Effie Award.

17

DAGMARA GOŁDZIŃSKA

Główna specjalistka / Dział Marketingu

Animatorka i menadżerka kultury, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii (UMCS). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Domem Spotkań z Historią, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz Fundacją im. Stefana Batorego. W Cyfrowym Repozytorium Filmowym koordynowała pokazy filmów po cyfrowej rekonstrukcji oraz sekcję "Czysta klasyka" prezentowaną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współtworzyła kolekcjonerskie wydania antologii filmowych: Andrzeja Wajdy (2016) oraz Krzysztofa Kieślowskiego (2017). W Telewizji Kino Polska odpowiadała za strategię kanału w mediach społecznościowych.

18

MAŁGORZATA GĄSIOROWSKA

Pełnomocniczka Dyrektorki ds. partnerstw i komunikacji

Menadżerka kultury, muzykantka i praktyczka ekonomii społecznej. Absolwentka kulturoznawstwa, Instytutu Kultury Polskiej UW. Pomysłodawczyni i prezeska Hostelu Emma, który był pierwszym spółdzielczym hostelem w Polsce. Od 2012 ambasadorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Kuratorka wydarzeń kultury: cyklu spotkań i pokazów filmowych wokół historii XX wieku - Obrazy Historii; pomysłodawczyni spektaklu na 100-lecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce - “Zjazd Tajny” w reżyserii Marty Ziółek, producentka widowiska „Pilecki. Ucieczka do Wolności”, kreatorka informatora InfoTrOUble. Posiada certyfikat coach zdobyty w International Coach Fedaration w USA oraz dyplom trenerski I stopnia. Specjalistka od komunikacji i PR instytucji kultury. Członkini zespołów muzycznych PAST, the Fight, Raduga.

19

Agnieszka Sagan-Jeżowska

Inspektor Ochrony Danych

20

DIANA GAIK

koordynatorka programu SKOK W DOK

Absolwentka socjologii (ekspertyza społeczno-obyczajowa) oraz dziennikarstwa (fotografia) na UW. Tworzy projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne od poziomu koncepcyjnego po produkcję i promocję Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, festiwalem Audiorvier, Kino w Trampkach, Fundacją Kręgi Sztuki. Od wielu lat związana z festiwalem Millennium Docs Against Gravity (współtworzenie programu wydarzeń towarzyszących oraz prowadzenie międzypokoleniowej, edukacyjnej Akademii Dokumentalnej). Prezeska Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, w ramach którego zajmuje się projektami interdyscyplinarnymi: „Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” poświęcony idei nauki przez całe życie, portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, tworzenie filmów dokumentalnych dla dzieci oraz prowadzenie warsztatów filmowych w ramach działań „Doki.pl”.

21

KAROLINA ŚMIGIEL

koordynatorka programu SKOK W DOK

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, ekspertka i animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na UW, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w SGH oraz filozofii w Collegium Civitas w Warszawie, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynatorka projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję filmów polskich dla dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

22

MAGDALENA BRYLL

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Pasjonatka animacji. Pracowała jako animatorka między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Jest również ilustratorką książek. Od 2010 r. pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju i za granicą. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową.

23

ANA BRZEZIŃSKA

Współpraca

Reżyserka i producentka filmów dokumentalnych oraz doświadczeń XR. Współpracuje jako ekspertka z funduszami i instytucjami publicznymi w Polsce i zagranicą (unijny program MEDIA, PISF). Ana jest wykładowczynią uniwersytetu SWPS i szkoły filmowej w Łodzi. Od 2020 roku współpracuje jako kuratorka i producentka z międzynarodową siecią XR Kaleidoscope. Jej projekty były prezentowane m.in. na Hot Docs Forum w Toronto, Venice Production Bridge i Cross Video Days w Paryżu. Jej polsko-belgijski debiut krótkometrażowy “I Want (No) Reality” zakupiły Canal+ i TVP. W latach 2012-18 pracowała jako producentka i realizatorka dla grupy TVN Discovery. Wcześniej przez wiele lat była zaangażowana w produkcję wydarzeń teatralnych. Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Studiowała też w kolegium MISH i Akademii “Artes Liberales”. Jest absolwentką międzynarodowych programów Documentary Campus Masterschool i EURODOC. Ma za sobą również szkolenia z dziennikarstwa newsowego oraz prowadzenia organizacji pozarządowej.

24

MAGDALENA JUSZCZYK

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, tłumaczka, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (UW). Autorka audycji poświęconych kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem kina. W radiu prowadziła wywiady z twórcami, autorskie audycje, pasma programowe oraz serwisy informacji kulturalnych (Radio Jazz, Radio PiN, Dwójka Polskie Radio). W Telewizji Kino Polska przez sześć lat tworzyła autorski "Program obowiązkowy" (nominacja do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 r.). Współpracowała także z TVP Kultura i Canal+. W portalu Anywhere.pl publikuje wywiady z osobowościami świata kultury. Tłumaczka języka niemieckiego i rosyjskiego (tłumaczenia tekstów prasowych m.in. dla "Forum" oraz list dialogowych do filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. dla Against Gravity i ARTE PO POLSKU).

25

MAGDALENA SENDECKA

Absolwentka filmoznawstwa (UJ) i podyplomowej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej KCP, dziennikarka i publicystka filmowa, psychoterapeutka. Redaktorka miesięcznika „Kino" i kwartalnika „FilmPRO", stała współpracowniczka „Nowego Tygodnika Kulturalnego”. Kuratorka programu filmowego lubelskiego Teatru Starego. Współpracowniczka instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją filmową i upowszechnianiem kultury. Jurorka festiwali i konkursów filmowych, selekcjonerka Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill i Script Pro (do 2017). Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Redaktorka i współautorka katalogów i wydawnictw promujących polskie kino a także publikacji książkowych.

26

joanna sławińska

Joanna Sławińska jest dziennikarką, recenzentką filmową, i współautorką nagradzanych filmów dokumentalnych. Prowadzi cykl spotkań Rozmowy o Patronie w CKF im. A. Wajdy.  Publikuje w miesięczniku „Kino”, a także w Legalnej Kulturze. Nominowana do nagrody PISF za audycję w pr. 1 PR „Magazyn Bardzo Filmowy". Wśród wielu audycji ma na koncie cykl „Dosłownie Kultura - wywiady Joanny Sławińskiej”. Przeprowadzała wywiady między innymi z Johnem Malkovichem, Kenem Loachem, Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim. Realizowała audycje z Hollywood i Cannes.

27

KATARZYNA BOROWIECKA

Dziennikarka (głównie) filmowa. 13 lat spędziła w radiowej Trójce, gdzie prowadziła między innymi nagrodzoną w MediaTORem audycję ABCpopkultury. Kilka lat spędziła w Canal+, gdzie prowadziła magazyn Aktualności Filmowe. Autorka podcastu o popkulturze, czyli POPcastu. Dla Trójki rozmawiała z Ellen Page, Antonio Banderasem i Orhanem Pamukiem. Dla Aktualności Filmowych w Canal+ - z Sally Potter, Mike'm Leigh, Terrym Gilliamem i Romanem Polańskim. Między innymi oczywiście. W chwilach wolnych od pracy chodzi do kina. W chwilach wolnych od kina - czyta komiksy.