Wielkość A A A
Kontrast A A

SKOK W DOK

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Film “Szkolny ogródek” - massterclass Marka Verkerka
29-09-2021
|

Jak powstał film “Szkolny ogródek”? czyli massterclass Marka Verkerka, w ramach programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych, na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity ONLINE.

Mark Verkerk na festiwalu Millennium Docs Against Gravity prezentuje swój kolejny film dokumentalny dla młodej widowni – „Ogródek szkolny”. Polskiej publiczności reżyser może być znany z wcześniejszego swojego filmu „Świat według kota” również skierowanego do dzieci. Podczas masterclassu reżyser opowie, jak wygląda jego proces twórczy, praca z dziecięcymi i nie-ludzkimi bohaterami. Reżyser opowie, jak dzieci i natura spotykają się w przestrzeni miasta i dlaczego zdecydował się na tworzenie filmów dla dziecięcej publiczności i czym taka produkcja różni się od produkcji filmów dokumentalnych dla dorosłych.

Masterclass ma być inspiracją dla polskich twórców, ale też środowiska edukacyjnego i osób zajmujących się upowszechnianiem kultury filmowej do podjęcia tematu filmów dokumentalnych dla dzieci w Polsce.

Spotkanie wokół filmu “Szkolny ogródek”, The Schoolgarden reż. Mark Verkerk/Niderlandy/2020/61 min.
Film do obejrzenia od 16.09 do 3.10 na www.mdag.pl. Polecamy w szczególności sekcję OKI DOKI z filmami dokumentalnymi dla dzieci.

Masterclass jest wynikiem współpracy festiwalu MDAG i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy przy programie SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Ambasada Królestwa Niderlandów

wróć do listy