Wielkość A A A
Kontrast A A

Sounds Of Silents

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży w CKF | 16-17.09
11-08-2023
|

 

Na edukacyjną część wydarzenia zapraszamy do Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy - Studia U20 (Aleje Ujazdowskie 20).

 

Będą to warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży skupione wokół filmów VOD Warszawa (vod.warszawa.pl). Wszystkie wydarzenia w Centrum Kultury Filmowej są bezpłatne po zarezerwowaniu wejściówki.

SOBOTA 16.09., godz. 10:00 oraz 12:00      

„Do zobaczenia! Jak działa iluzja” – tworzenie zabawek optycznych

Warsztaty dla dzieci w wieku 7+. Czas trwania: 90 minut. Liczba uczestników: 16.


W trakcie warsztatów dzieci i ich opiekunowie poznają zasady animacji i projekcji obrazów, dowiedzą się, jakie wynalazki związane z „ruchomymi obrazami” poprzedziły narodziny filmu. Wykonane podczas zajęć zabawki uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Zajęcia będą okazją, by poznać świat animacji poprzez działanie i doświadczanie.

Prowadząca: Anna Szary


Historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce, projektów partycypacyjnych, specjalistka w zaczynaniu od nowa i wprowadzaniu zmian. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie). Od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy. Interesuje ją obszar percepcji sztuki współczesnej przez dzieci, współpraca z osobami z niepełnosprawnościami, wszelkie inicjatywy łączące ruch i sztukę wizualną oraz projekty interdyscyplinarne i sąsiedzkie.

NIEDZIELA 17.09., godz. 10:00 ORAZ 12:00 

„Do zobaczenia! Ożywiamy cienie” – tworzenie filmu metodą animacji sylwetkowej

Warsztaty dla dzieci w wieku 10+. Czas trwania: 90 minut. Liczba uczestników: 16.


Zajęcia będą wyjątkową okazją do zrealizowania krótkich filmów w oparciu o tradycje chińskiego teatru cieni. Uczestnicy zajęć nauczą się budować scenariusz i poprzez własnoręcznie wykonaną scenografię i sylwetki bohaterów stworzą fascynujące animowane światy.

Prowadząca: Magdalena Bryll


Absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku”. Jest również ilustratorką książek. Od 2010 roku pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową.

NIEDZIELA 17.09., godz. 14:30      

„Do usłyszenia! Jak brzmi nieme kino” – tworzenie muzyki do filmu  

Warsztaty dla dzieci w wieku 10+. Czas trwania: 90 minut. Liczba uczestników: 16.


Podczas zajęć polegających na udźwiękowieniu krótkiego filmu niemego uczestnicy nie tylko zastanowią się nad rolą dźwięku i muzyki w filmie, lecz także poznają różne instrumenty i nieinstrumenty, które można wykorzystać w tworzeniu ilustracji muzycznych.

Prowadzący: Envee


Jeden z najbardziej cenionych w Polsce producentów. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju i za granicą kolektywu didżejskiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Andrzejem Smolikiem, Natalią Przybysz, Marią Peszek czy Pink Freud.

Wydarzenie SOUNDS OF SILENTS. Warszawskie Dni Filmu Niemego jest współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit).

wróć do listy