Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Przygody dzikich dzieci – nowy cykl warsztatów rodzinnych
16-09-2021
|

Przygody dzikich dzieci – nowy cykl warsztatów rodzinnych

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zapraszają najmłodszych widzów na cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami „Przygody dzikich dzieci”. Spotkania odbywają się w soboty o 12:00 w Studiu U20 – siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Do programu trafiły filmy krótko- i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

„Przygody dzikich dzieci” to sobotnie spotkania z dobrym kinem połączone z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami. Filmy, które będą pokazywane w ramach cyklu, zdobyły uznanie i cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Za warsztaty rodzinne i dyskusje odpowiadają związane od lat z branżą filmową ekspertki: Magdalena Bryll, Anna Szary i Karolina Śmigiel.

Cykl dzieli się na trzy części: „Dzikość”, „Przygody” i „Dzieci”. W pierwszej – uczestnicy przyjrzą się swoim relacjom z przyrodą, spróbują odkryć to, co w świecie dzikie, nieprzeniknione i nieskażone ludzką cywilizacją. Zastanowią się, dlaczego dla ludzi tak ważny jest kontakt z naturą i czego można nauczyć się od zwierząt i roślin. W drugiej – poznają historie pełne przygód, zabawy i wyzwań, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do eksplorowania świata. W trzeciej ostatniej części bardzo ważne są dzieci i bohaterowie filmów w wieku widzów. Jak doświadczają świata? Jak zawiązują przyjaźnie? Jak układają się ich relacje ze starszymi? Bycie w świeci z innymi ludźmi to nie lada wyzwania, ale też fascynująca przygoda.

EKSPERTKI:

Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Małgorzata Niewiarowska – twórcza kreatorka materiałów edukacyjnych dla festiwalu Kino w Trampkach. Nauczycielka o której marzą rodzice dla dzieci. Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego. Ukończyła Szkołę Edukacji PAFW i UW.

Ania Stadnik – współzałożycielka i dyrektorka festiwalu Kino w Trampkach. W latach 2013-2016 dyrektorka artystyczna. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Studiowała również Gender Studies na UW i scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Od kilku lat pasjonuje ją pisanie i ulepszanie scenariuszy. Entuzjastka i pasjonatka kina.

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

Karolina Śmigiel – producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach, pomysłodawczyni programu Skok w Dok. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy.

wróć do listy