Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Trwa rekrutacja młodych ekspertów do programu SKOK W DOK
16-10-2022
|

 

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza uczennice i uczniów w wieku 12-16 lat do udziału w programie SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych. Głównym zadaniem młodych ekspertów będzie ocenianie pomysłów na filmy dorosłych twórców. Rekrutacja trwa do 16 października.

Od października 2022 do kwietnia 2023 młodzi eksperci wezmą udział w sześciu spotkaniach warsztatowych, które pomogą im przygotować się do roli krytyków filmowych – wspólnie z twórcami będą oglądać i rozmawiać o filmach z sekcji Oki Doki Millennium Docs Against Gravity Film Festival, poznają podstawy języka filmu i będą ćwiczyć krytyczne myślenie oraz sztukę argumentacji.

SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych to eksperymentalny program edukacyjny skierowany do osób kreatywnych, które chcą robić filmy dokumentalne i mają pomysły na opowieść o świecie dzieci lub młodzieży. Powstał z potrzeby stworzenia mediów, które pomogą nam – dorosłym – rozmawiać z młodszym pokoleniem, zwłaszcza w czasie różnego rodzaju kryzysów.

Rekrutacja młodych ekspertów (12-16 lat) do programu trwa do 16 października 2022.

wróć do listy