Wielkość A A A
Kontrast A A

DLA NAUCZYCIELI

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
|

 

NIEZBĘDNIK FILMOWY to zestaw 10 filmów krótkometrażowych i materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Filmy zostały pieczołowicie dobrane przez zespół ekspertek Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, według klucza „młodzi o młodych”. Są wśród nich zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne i animowane, wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych. Znalazły się wśród nich tytuły zrealizowane w ramach programu „30 minut” Studio Munka, oraz studentów szkół filmowych z Łodzi i Katowic, dzisiaj odnoszących sukcesy w branży filmowej, takich jak: Aleksandra Terpińska, Marta Prus, Marcin Podolec, Julia Orlik.

W filmach wystąpili tacy aktorzy jak Tomasz Kot, Jaśmina Polak, Ewa Dałkowska, Mariusz Bonaszewski, Przemysław Bluszcz, Iza Kuna, Zdzisław Wardejn.

Prezentowane filmy i przygotowane do nich materiały poruszają istotne dla młodzieży kwestie (relacje rodzinne, konflikty z rówieśnikami, uzależnienia, życie codzienne w dobie mediów społecznościowych).

Wszystkie filmy dostępne są za darmo na platformie VOD Warszawa.

wróć do listy