filtruj wydarzenia

pokaż archiwalne wydarzenia

Wielkość A A A
Kontrast A A

Kalendarium

06.06.2023 20:30

„FENOMEN” REŻ. MAŁGORZATA KOWALCZYK

POKAZ SPECJALNY NA DZIEDZIŃCU KINA TĘCZA

„FENOMEN” REŻ. MAŁGORZATA KOWALCZYK

„FENOMEN” w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk to pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska.

Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.

Wydarzenie towarzyszy Nagrodzie Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego

Tadeusz Mazowiecki doceniał energię, entuzjazm i pomysły młodych ludzi. Przyznając Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego jego imienia, pomysłodawcy chcą podkreślić znaczenie głosu młodego pokolenia i efektów włączenia go we wspólną przestrzeń działania, jaką jest miasto.  

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelkom i obywatelom. Jej celem jest uhonorowanie młodych ludzi nagrodą imienia człowieka, który zawsze czuł odpowiedzialność – za kraj, świat i ludzi, zwłaszcza tych potrzebujących wsparcia. 

Więcej informacji o IV edycji pojawi się już niedługo na stronie: https://dzialam.um.warszawa.pl/nagroda-dla-mlodych

Przed projekcją filmu „Fenomen” pokażemy krótki film „Rewolucje przeprowadza się przez telefon”, który powstał na bazie archiwalnych nagrań z lat 80-tych, pochodzących z różnych okresów życia Tadeusza Mazowieckiego. Kontrapunktem do tej opowieści są dynamiczne animacje i alternatywna muzyka. Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier wolnej Polski, zabiera nas w podróż przez kolejne etapy transformacji ustrojowej. Zastanawia się, słucha i ostro negocjuje. Czy ma świadomość, że stoi na czele rewolucji? Czego możemy się od niego nauczyć dzisiaj? Jakie wartości i ideały przyświecały tej przemianie? 

Film „Rewolucje przeprowadza się przez telefon” został wyprodukowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.

Jest dostępny bezpłatnie na platformie VOD Warszawa.

WSTĘP WOLNY!

Czas trwania: 100 min

Współorganizator: Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy

Wydarzenie finansuje Urząd m.st. Warszawy

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

17.06.2023 12:00

ODKRYWCY ANIMACJI 7+

TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE

ODKRYWCY ANIMACJI 7+

Zapraszamy na warsztat z tworzenia animacji poklatkowej, który poprowadzi Magdalena Bryll.

Animacja poklatkowa wiele twarzy ma! Bierzemy na warsztat materiały sypkie: piasek, kolorowa sól, kasza, wszystko, co może się wysypać. Miotełka w pogotowiu a my będziemy animować.

Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka

Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.

Czas trwania: 90 minut

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację --> Regulaminu.
 

Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa

27.06.2023 20:45

„PRZEPIS NA PIKLE”

HALO, KINO TĘCZA | FESTIWAL KAMERA DAWIDA

„PRZEPIS NA PIKLE”

27.06 (wtorek),  godz. 20:45 – „Przepis na pikle”, reż. Michael Manasseri

Joey Miller jest królem imprezowiczów z Detroit, samotnym ojcem i tonącym w długach. Podczas jednego z jego ostatnich koncertów dziwaczny wypadek niszczy cały jego cenny sprzęt nagłaśniający. Ponieważ do bat micwy jego córki Julie pozostały tylko cztery tygodnie, jest gotów zrobić prawie wszystko, aby go zastąpić. W ostateczności zwraca się do swojego podejrzanego wujka Morty'ego, który zgadza się dać mu potrzebne 20 kawałków, ale pod jednym warunkiem: Joey musi ukraść ściśle tajny przepis swojej babci Rose na koszerne marynaty koperkowe.

Czas trwania: 98 minut

WSTEP WOLNY!

Pokaz we współpracy z Festiwalem Kamera Dawida.

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

29.06.2023 20:45

„PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH”

HALO, KINO TĘCZA | ROK ALINY JANOWSKIEJ

„PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH”

29.06 (czwartek),  godz. 20:45 – „Podróż za jeden uśmiech”, reż. S. Jędryka

Poldek (Henryk Gołębiewski) i Duduś (Filip Łobodziński) to kuzyni o zupełnie różnych charakterach. Poldek to typ miejskiego cwaniaka, jest sprytny i ma szybki refleks, a Duduś to maminsynek i salonowy elegant. Stanowią idealny duet komedii charakterów i pomyłek. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności, pozbawieni opieki i pieniędzy, decydują się na samodzielną podróż autostopem z rodzinnego Krakowa na Hel, gdzie oczekują na nich matki. Równie łatwo wpadają w tarapaty, co wychodzą z nich obronną ręką. Kierowcy okazują się życzliwi, a tropiąca ich milicja co chwilę gubi trop. W połowie drogi dołącza do nich sympatyczna pani Ola (Alina Janowska), oficjalnie znajoma ojca, zapewne milicjantka w cywilu. Otacza ich opieką, nie ograniczając fantazji początkujących autostopowiczów. Pełnometrażowa wersja serialu przygodowego dla dzieci, na podstawie powieści Adama Bahdaja pod tym samym tytułem, zgrabnie łącząca w całość telewizyjne epizody. Film jest pozbawiony natrętnego dydaktyzmu, bogaty w humor, z wdziękiem zapisuje w pamięci młodego widza cytaty z Szekspira, widoki nadwiślańskiego krajobrazu i zabytków Krakowa, Kazimierza nad Wisłą, Chełmna, Gdańska i innych mijanych miast. Stanisław Jędryka, reżyser filmu, należy do klasyków pośród twórców polskich filmów i seriali przygodowych dla dzieci. Razem z Adamem Bahdajem w tandemie stworzyli najpopularniejsze seriale i filmy dla dzieci przełomu lat 60/70: "Paragon gola / Do przerwy 0:1" (1969), "Wakacje z duchami" (1970), "Stawiam na Tolka Banana" (1973). Ich atutem było przygodowe tempo, znakomita obsada i dowcipne dialogi.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

04.07.2023 20:45

„W POSZUKIWANIU IZRAELSKIEJ KUCHNI”

HALO, KINO TĘCZA | FESTIWAL KAMERA DAWIDA

„W POSZUKIWANIU IZRAELSKIEJ KUCHNI”

4.07 (wtorek),  godz. 20:45 – „W poszukiwaniu izraelskiej kuchni”, reż. Roger Sherman

„W poszukiwaniu izraelskiej kuchni” to portret Izraelczyków opowiedziany poprzez jedzenie. Pokazuje dosłowne oblicze kultury Izraela. Film przedstawia sylwetki szefów kuchni, kucharzy domowych, winiarzy i serowarów wywodzących się z ponad 100 kultur tworzących dzisiejszy Izrael – żydowskiej, arabskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, druzyjskiej. Bogata i ludzka strona historii ludzi wyłania się z ich kultury jedzenia.

Czas trwania: 94 minuty

WSTĘP WOLNY!

Pokaz we współpracy z Festiwalem Kamera Dawida.

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

06.07.2023 20:45

„POWRÓT”

HALO, KINO TĘCZA | ROK ALINY JANOWSKIEJ

„POWRÓT”

06.07 (czwartek),  godz. 20:45 – „Powrót”, reż. J. Passendorfer

Po latach pobytu w Paryżu, do Warszawy przybywa "Siwy", były żołnierz podziemia i uczestnik powstania warszawskiego. Odwiedza swojego kumpla Andrzeja i prosi o pomoc w odszukaniu dawnych kolegów, by z nimi wspominać wojenne czasy. Ale te spotkania rozczarowują, ponieważ nie chcą oni wspominać przeszłości i żyją codziennością. Miłość do łączniczki Iny to też przeszłość. "Siwy" rozczarowany tym wszystkim wraca do Paryża, gdzie pracuje jako kierowca przemysłowca.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

11.07.2023 20:45

„ABE GOTUJE”

HALO, KINO TĘCZA | FESTIWAL KAMERA DAWIDA

„ABE GOTUJE”

11.07 (wtorek),  godz. 20:45 – „Abe gotuje”, reż. Fernando Grostein Andrade

Dwunastoletni Abe chce zostać szefem kuchni i łączyć ludzi poprzez gotowanie. Chłopiec porzuca więc letni obóz i zaczyna pracować z Chico - ulicznym kucharzem, który zachęca go do wychodzenia poza kulinarne przyzwyczajenia.

Czas strwania: 85 minut

WSTĘP WOLNY!

Pokaz we współpracy z Festiwalem KAMERA DAWIDA.

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

13.07.2023 20:45

„Café Rose / STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE”

HALO, KINO TĘCZA | ROK ALINY JANOWSKIEJ

„Café Rose / STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE”

13.07 (czwartek),  godz. 20:45 – „Cafe Rose / Stawka większa niż życie”, reż. A. Konic

Rok 1942 r. Hans Kloss otrzymuje rozkaz wyjazdu do Ankary, aby "rozpracować" agenta wywiadu brytyjskiego, który działa na terenie konsulatu niemieckiego w stolicy Turcji. Równocześnie polski wywiad powierza mu inne ważne zadanie szpiegowskie w tamtym rejonie. Punktem kontaktowym w obu sprawach ma być "Cafe Rose", prowadzona przez Rose Arens. Nie od razu Klossowi udaje się ustalić, że szefem siatki brytyjskiej jest właściciel hotelu. Ale do wykonania pozostaje jeszcze druga, trudniejsza część zadania: trzeba znaleźć dla Niemców fałszywego agenta. Kloss ma do wyboru konsula Grandela, radcę handlowego Wittego, gruzińskiego księcia Mżawanadze i Greka Christopoulisa.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

18.07.2023 20:45

„Mandabi/The Money Over”

HALO, KINO TĘCZA | AFRYKAMERA

„Mandabi/The Money Over”

18.07 (wtorek),  godz. 20:45 – „Mandabi/The Money Over”, reż. Ousmane Sembene

Ousmane Sembene (1923-2007) był senegalskim reżyserem i pisarzem, uznawanym za ojca kina afrykańskiego, który w swojej twórczości poruszał tematy kolonializmu, nierówności społecznych i walki o niezależność. Jego film "The Money Order" z 1968 roku jest jednym z ważnych dzieł w historii afrykańskiego kina, ukazującym życie mieszkańców Senegalu w obliczu biurokracji i korupcji. To opowieść o prostym mężczyźnie, który próbuje zrealizować swoje marzenie, staje się metaforą walki jednostki z systemem.

WSTĘP WOLNY!

Festiwal Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

20.07.2023 20:45

„PORADNIK MATRYMONIALNY”

HALO, KINO TĘCZA | ROK ALINY JANOWSKIEJ

„PORADNIK MATRYMONIALNY”

20.07 (czwartek),  godz. 20:45 – „Poradnik matrymonialny”, reż. W. Haupe

Po burzliwej kłótni z żoną Roksaną doktor Bogumił trafia do szpitala z rozbitą głową. Opatruje go kochająca się w nim pielęgniarka Krystyna. Bogumił nawiązuje z nią romans, by zapomnieć o nieporozumieniach małżeńskich. Wyprowadza się z domu. Cały czas tęskni jednak za Roksaną. Wkrótce spotykają przypadkowo na ulicy i spędza z nią noc. Wraca do domu i zaczyna flirtować z młodą sąsiadką, co tylko pozornie akceptuje jego żona. Bogumił, coraz bardziej zagubiony w swoich uczuciach, zaczyna unikać kobiet. Ucieka w świat wyobraźni, gdzie czuje się wolny i szczęśliwy. Roksana dąży jednak uparcie do odzyskania względów męża. Wkrótce osiąga cel.

Satyryczna komedia obyczajowa ukazująca różne metody rozwiązywania konfliktów małżeńskich.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

25.07.2023 20:45

„Black Girl”

HALO, KINO TĘCZA | AFRYKAMERA

„Black Girl”

25.07 (wtorek),  godz. 20:45 – „Black Girl”, reż. Ousmane Sembene

„Black Girl” to ikoniczny film z 1966 roku, wyreżyserowany przez Ousmane'a Sembene, który jest uznawany za kamień milowy w historii kina afrykańskiego. Film opowiada poruszającą historię młodej senegalskiej guwernantki, która wyjeżdża do Francji i doświadcza brutalnej wyzyskującej rzeczywistości ze strony swojej francuskiej pracodawczyni, odsłaniając przy tym głęboko zakorzenione nierówności rasowe i społeczne.

WSTĘP WOLNY!

Festiwal Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

27.07.2023 20:45

„DZIĘCIOŁ”

HALO, KINO TĘCZA | ROK ALINY JANOWSKIEJ

„DZIĘCIOŁ”

27.07 (czwartek),  godz. 20:45 – „Dzięcioł”, reż. J. Gruza

Film opowiada historię 40-letniego Stefana, męża, ojca dziesięcioletniego syna i pracownika supersamu. W domu jest zdominowany przez żonę, która odnosi ogromne sukcesy w strzelectwie i często jest nieobecna z powodu wyjazdów na zawody. Jedną z takich absencji żony słomiany wdowiec postanawia wykorzystać na romans.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

01.08.2023 20:45

Zestaw filmów krótkometrażowych

HALO, KINO TĘCZA | AFRYKAMERA

Zestaw filmów krótkometrażowych

01.08 (wtorek),  godz. 20:45 – Zestaw filmów krótkometrażowych

„Afrique Sur Seine”, reż. Paulin Soumanou Vieyra

„Afrique sur Seine”, wyreżyserowany w 1955 roku przez trójkę afrykańskich twórców - Paula Soumanou Vieyrę, Mamadou Sarra i Jacquesa Mela Kane'a, to pionierski film dokumentalny, który eksploruje życie afrykańskiej społeczności w Paryżu, odkrywając ich doświadczenia migracji, tożsamości i dążenia do równości w obcym środowisku.

„Les Princes noirs de Saint-Germain-des-Prés”, reż. Ben Diogaye Beye

Film przedstawia historię czarnych intelektualistów i artystów z paryskiej dzielnicy Saint-Germain-des-Prés. Film podejmuje tematykę tożsamości, walki z rasizmem i wyrażania kulturowej różnorodności w środowisku, które często ignoruje głosy afrykańskiej diaspory.

„Meeting the Man: James Baldwin in Paris”, reż. Terence Dixon

Film dokumentalny, który przedstawia wybitnego pisarza i aktywistę Jamesa Baldwina podczas jego pobytu w Paryżu. Film eksploruje głębokie refleksje Baldwina na temat rasizmu, tożsamości i polityki, ukazując jego niezłomne zaangażowanie w walkę o równość i sprawiedliwość społeczną.

WSTĘP WOLNY!

Festiwal Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

08.08.2023 20:45

„SZCZEDRYK”

HALO, KINO TĘCZA | UKRAINA! FILM FESTIWAL

„SZCZEDRYK”

08.08 (wtorek),  godz. 20:45 – „Szczedryk”, reż. O. Morhuneć-Isajenko

Historia trzech rodzin – ukraińskiej, polskiej i żydowskiej – o ich wspólnym życiu w dużym domu w Stanisławowie w latach 1938-1944. Kiedy Sowieci, a później Niemcy okupują miasto, Żydzi i Polacy są prześladowani i mordowani. Ukraińska nauczycielka, poświęcając swoje życie, ratuje dzieci sąsiadów i własna córkę. Film oparty jest na wspomnieniach Teresy, słynnej nowojorskiej piosenkarki, która została wtedy uratowana. Wspomina te wydarzenia w noc Bożego Narodzenia, czekając na lot do Jarosławy – Ukrainki, z którą wspólnie przeżyła wojnę. Jedyne, co zostało Teresie z tamtych czasów, to ukraińska pieśń – "Szczedryk". Teraz marzy o śpiewaniu go razem z Jarosławą.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

15.08.2023 20:45

„MOJE MYŚLI SĄ CICHE”

HALO, KINO TĘCZA | UKRAINA! FILM FESTIWAL

„MOJE MYŚLI SĄ CICHE”

15.08 (wtorek),  godz. 20:45 – „Moje myśli są ciche”, reż. A. Lukich

Vadym to dwudziestopięcioletni muzyk i realizator dźwięku, który marzy, aby opuścić rodzinne strony i zamieszkać za granicą.  Nie dość, że trudno mu wiązać koniec z końcem, to jeszcze okazuje się, że potrzebuje drogiego zabiegu dentystycznego. Po wielu eksperymentach w życiu zawodowym i prywatnym, otrzymuje szansę na lepsze życie w Kanadzie. Aby otrzymać dobrze płatną pracę w branży gier komputerowych, musi jedynie nagrać dźwięki karpackich zwierząt, bardziej umęczonych od tych szczęśliwych z Kanady. Sprawy komplikują się, kiedy okazuje się, że głównym kompanem jego podróży będzie jego matka Galia.

Gatunek: komedia/dramat | Reżyseria: Antonio Lukich | Zdjęcia: Illia Yehorov | Obsada: Andriy Lidagovskiy, Irma Vitovska | Kraj: Ukraina 2019 | Czas trwania:104 min | NAGRODY: Karlove Vary - Nagroda Specjalna Jury, IFF w Odessie – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego filmu, nagroda dla najlepszej aktorki Irma Vitovska, wyróżnienie Jury Andriy Lidagovskiy

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

21.08.2023 09:00

5 DNIOWE LETNIE WARSZTATY FILMOWE

TRAMPOLINA DO KINA

5 DNIOWE LETNIE WARSZTATY FILMOWE

Zapraszamy dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej do Centrum Kultury Filmowej na pięciodniowe letnie warsztaty filmowe. Jak zwykle w CKF dzieci zostaną filmowcami-amatorami! Nie zabraknie naszych ulubionych ODKRYWCÓW ANIMACJI, czyli zajęć z animacji poklatkowej z Magdą Bryll, która o filmie animowanym wie wszystko. Dzieci pod jej czujnym okiem wypróbują wiele technik plastycznych wykorzystywanych w filmie animowanym i stworzą swój własny film. Każdy dzień zaczniemy od zajęć plastycznych, będziemy rysować, malować a inspiracji dostarczy nam Anna Szary, opiekunka warsztatów SZTUKA W KADRZE. Po obiedzie czeka nas FILMOWA ROZGRZEWKA, czyli praktyczny warsztat filmowy, w ramach którego zrealizujemy scenę ze wspólnie wybranego filmu lub bajki. W programie naszych spotkań oprócz warsztatów twórczych nie zabraknie zajęć ruchowych! Codziennie będziemy ćwiczyć jogę. Mamy wspaniałe miejsce do ćwiczeń - trawnik obok Domku Filmowego, który znajduję się na Jazdowie, niedaleko Centrum Kultury Filmowej. Będzie też czas na swobodną zabawę i relaks przy dobrych filmach krótkometrażowych. Zapowiada się wspaniałe 5 dni! Dołączcie do nas!

 

21-25.08.2023 r. / godz. 9:00 - 17:00

Grupa: 14 dzieci w wieku 7-10 lat, klasy 1-3 SP

Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (obiad i podwieczorek), drugie śniadanie we własnym zakresie

Cena: 800 zł

Informacje: trampolina@ckf.waw.pl

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu. 

 

Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa

22.08.2023 20:45

„DOM SŁOWO. Niedokończona powieść”

HALO, KINO TĘCZA | UKRAINA! FILM FESTIWAL

„DOM SŁOWO. Niedokończona powieść”

22.08 (wtorek),  godz. 20:45 – „Dom Słowo. Niedokończona powieść”, reż. T. Tomenko

Charków, lata 30. ubiegłego wieku. Złota era ukraińskiej sztuki. W nowym, luksusowym Domu „Słowo”, zbudowanym specjalnie dla artystów, znajduje swoje miejsce młody, ambitny poeta Wołodymyr Akimow. Pochodzi z prowincji, pracuje jako korektor w prasie i nigdy nawet nie marzył, że zamieszka pod jednym dachem z uznanymi ukraińskimi pisarzami i artystami. Uważa swoją poezję za genialną, ale nikt nie traktuje poważnie jego wysiłków literackich, nie mówiąc już o okazjonalnych chichotach nad jego epigońskimi wierszami. Jednak los się do niego uśmiecha. Szef agencji wywiadu politycznego proponuje mu, aby został autorem napisanej wcześniej sztuki. Akimow zgadza się, podpisując notę o nieujawnianiu informacji. Poeta nie ma pojęcia, jaką cenę zapłaci za ten sukces. „Dom ‘Słowo’” to historia ukraińskiego pokolenia artystów prześladowanych przez system totalitarny – na tle jednego z największych ludobójstw XX wieku, Hołodomoru, który spowodował śmierć blisko 7 milionów ludzi.

WSTĘP WOLNY!

Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa