Wielkość A A A
Kontrast A A

DLA NAUCZYCIELI

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
WEBINAR DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH: NIEZBĘDNIK FILMOWY w praktyce szkolnej
24-10-2022 18:00
|

 

Zapraszamy na godzinne webinarium „NIEZBĘDNIK FILMOWY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH w praktyce szkolnej”, który odbędzie się 24 października o godz. 18:00 na platformie Zoom.

W trakcie spotkania online z autorką „Niezbędnika filmowego” , Anną Równy, dowiemy się, jaki był klucz doboru tytułów filmów oraz tematów, które pojawiły się w publikacji przeznaczonej do pracy z uczniami liceów i techników. Porozmawiamy o potencjale filmów krótkometrażowych w pracy wychowawczej i dydaktycznej. Prowadząca opowie o tym, kiedy warto sięgnąć po „Niezbędnik filmowy”, jakie aktywności uczniów można zaplanować, oglądając filmy udostępnione legalnie i bezpłatnie na vod.warszawa.pl.

„Niezbędnik filmowy”  dla szkół ponadpodstawowych to wskazówki metodyczne do prowadzenia lekcji w liceach i technikach, w oparciu o polskie filmy krótkometrażowe dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie. Inspiracje dla nauczycieli: języka polskiego, historii, historii i teraźniejszości, wiedzy o społeczeństwie, biologii, wychowania do życia w rodzinie, doradztwa zawodowego, etyki, pedagogów i psychologów szkolnych oraz wychowawców klasowych.

Zalogowani nauczyciele otrzymają zaświadczenie o udziale w webinariach wydane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Autor:
wróć do listy