Wielkość A A A
Kontrast A A

DLA NAUCZYCIELI

zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej
Warsztaty dla nauczycieli. Filmy krótkometrażowe jako narzędzie edukacyjne.
14-11-2022
|

We współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń rozpoczynamy cykl warsztatowy dla nauczycieli szkół podstawowych "KRÓTKO I NA TEMAT. Filmy krótkometrażowe jako narzędzie edukacyjne".

Z codziennego doświadczenia wiemy, że czasem trudno rozpocząć rozmowę z uczniami na istotny w danym momencie temat – łatwiej to zrobić, wychodząc od filmu, który angażując emocjonalnie widza, skłania go do refleksji, podzielenia się swoją perspektywą. Filmy krótkometrażowe doskonale sprawdzają się w tej roli – można je pokazać i omówić nawet podczas jednej godziny lekcyjnej.

Raz w miesiącu spotkamy się, aby wspólnie obejrzeć film i wskazać możliwości jego wykorzystania w edukacji i wychowaniu. Spotkania będą się koncentrowały wokół ważnych dla dzieci i młodzieży tematów: np. presja ze strony rodziców i rówieśników, relacje rodzinne, relacje rówieśnicze, różnorodność, inność, poszukiwanie wartości. Punktem wyjścia do rozmowy będą filmy fabularne, dokumentalne i animowane, tak aby przy okazji pokazać uczniom różnorodne formy filmowej opowieści.

Nauczyciele dostaną również propozycje metodyczne przygotowane przez Małgorzatę Bazan, nauczycielkę konsultantkę, metodyczkę Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Społecznych.

Cykl ma formę kursu doskonalącego zakończonego certyfikatem.

Zajęcia w ramach cyklu  poprowadzą: Karolina Giedrys, Martyna Harland, Katarzyna Kozikowska i Patrycja Rzepecka. 

Czas trwania projektu: listopad 2022- czerwiec 2023 (14-11-2022, 05-12-2022, 09-01-2023, 06-02-2023, 06-03-2023, 03-04-2023, 08-05-2023, 05-06-2023). 

 

Uwaga! Nie można wziąć udziału w pojedynczym warsztacie! 

Czas trwania: 180 minut 

Udział w cyklu jest bezpłatny. Po jego ukończeniu nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział. 

 

Współorganizator: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjnych i Społecznych 

Wydarzenie finansuje Urząd m.st. Warszawy 

Autor:
wróć do listy